#EkstraPomoc - kluby Ekstraklasy wspierają Stowarzyszenie "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie"

  16.04.2021
  #EkstraPomoc - kluby Ekstraklasy wspierają Stowarzyszenie "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie"

  Kluby Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc, tym razem wspierając Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze “Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” funkcjonujące w Częstochowie od ponad 20 lat. W 2000 roku powołało ono do życia specjalistyczną placówkę dla chorych i porzuconych noworodków oraz niemowląt.


  Ośrodek świadczy opiekę długoterminową dla dzieci do 4. roku życia, które zostały czasowo lub trwale pozbawione opieki ze strony rodziców. Stowarzyszenie nie odmawia pomocy żadnemu maluchowi, a w placówce niezmiennie przebywa ponad 20 pacjentów.

  Dzieciaki mogą liczyć na konsultacje medyczne u specjalistów oraz rehabilitację, która rozpoczęta odpowiednio wcześnie daje niesamowite efekty rozwojowe. Pomimo przeciwności losu jakie dotknęły podopiecznych stowarzyszenia, udaje znaleźć się im kochające rodziny.

  Działalność placówki jest w głównej mierze uzależniona od wsparcia ze strony darczyńców i sponsorów. Nie odmawiają oni nigdy wsparcia, ale ośrodek wciąż ma swoje potrzeby. Dlatego pieniądze uzyskane z licytacji koszulek zostałyby przeznaczone na zakup: obiadki i deserki w słoiczkach, soczki, kaszki ryżowe, a także pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, proszki do prania, płyny do płukania i płyny do kąpieli.

  Wszystkie licytacje koszulek meczowych klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy odbywają się na zamkniętej grupie na Facebooku. Link do niej znajdziecie [POD TYM ADRESEM].  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ