Filip Balaj nowym zawodnikiem Cracovii!

  21.05.2021
  Filip Balaj nowym zawodnikiem Cracovii!

  Wzmacniamy linię ataku! Nowym graczem Pasów został 23-letni Filip Balaj. Słowacki napastnik wiąże się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce trzyletnią umową.


  Mimo młodego wieku, Balaj zdążył już zbudować swoją pozycję w rodzimej lidze, zdobywając dwucyfrowe liczby bramek we wszystkich klubach, których barwy reprezentował. Za Słowakiem rok w piątym zespole kończącego się sezonu Fortuna Liga, FC ViOn Zlaté Moravce-Vrable. W 29 łącznie rozegranych spotkaniach nowy napastnik Pasów trafiał do siatki 15-krotnie, dwa razy notując też asystę. Jego dobra dyspozycja znacząco przyczyniła się do wysokiej pozycji zespołu ViOn, który zazwyczaj zajmował niższe pozycje w ligowej tabeli.

  Zlaté Moravce to także rodzinna miejscowość Balaja, który jednak w początkach kariery związał się z klubami z sąsiednich miejscowości. Jako junior reprezentował kolejno Novą Ves nad Žitavou, a także Spartaka Vrable. Na poziom seniorski wkroczył w zespole z piątego najludniejszego miasta Słowacji, a zarazem stolicy regionu - Nitry.  Przez 2,5 roku gry w FC Nitra przeszedł przez drogę od awansu z zaplecza słowackiej ekstraklasy, po ugruntowanie pozycji zespołu na najwyższym szczeblu ligowym. Przez 74 spotkania zdobył 34 bramki, dwukrotnie asystując. Zapracował także na powołania do kolejnych reprezentacji młodzieżowych - od U-18 po U-21. W słowackich kadrach juniorów grał regularnie, trafiając do siatki na każdym kolejnym szczeblu.

  W lutym 2018 roku, jako 20-latek, przeszedł do drużyny ówczesnego mistrza Słowacji, zespołu MSK Zilina. Tam przez kolejne ponad dwa lata ustrzelił 16 bramek w 69 meczach, trzykrotnie notując ostatnie podanie. Do rodzimego miasta powrócił u progu kończącego się sezonu - teraz dołącza do Pasów, będących jego pierwszym klubem poza Słowacją. Kontrakt naszego nowego napastnika zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku.

  Filip, witamy i życzymy powodzenia!


  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ