Florian Loshaj wzmacnia Pasy!

  15.01.2020
  Florian Loshaj wzmacnia Pasy!

  Znamy kolejne wzmocnienie Pasów w zimowym oknie transferowym! Do najstarszego Klubu sportowego w Polsce dołącza Florian Loshaj, 23-letni reprezentant Kosowa. Nasz nowy zawodnik wiąże się z Cracovią 3,5-letnią umową.

  Młody gracz przyszedł na świat w Skenderaj, wówczas należącym do Jugosławii. Pierwsze szlify piłkarskie zbierał jednak w Belgii, do której wyemigrowali jego rodzice. Wychował się oraz stawiał pierwsze szlify w renomowanej akademii KRC Genk, w wieku 19 lat zostając włączonym do seniorskiej kadry zespołu.

  Po utalentowanego gracza szybko sięgnął jednak zespół z sąsiedniej ligi holenderskiej. W barwach MVV Maastricht zaaklimatyzował się dość prędko, stając się jednym z najczęściej grających zawodników zespołu. Przez dwa lata gry dla klubu z Limburgii pojawił się na boisku 58 razy, notując dwa trafienia i trzykrotnie zaliczając kluczowe podanie.

  W ubiegłym roku na okres sześciu miesięcy przeniósł się do bezpośredniego ligowego rywala zespołu z Maastricht, Rody JC Kerkrade. Przez ten czas regularnie występował zarówno w pierwszym drużynie, jak i zespole młodzieżowym, w obydwu stanowiąc jeden z najpewniejszych punktów zespołu.

  Ostatnim klubem 23-letniego pomocnika był zespół z rumuńskiej ekstraklasy, FC Politehnica Iasi. Podczas ligowej jesieni wystąpił w 21 spotkaniach, opuszczając zaledwie trzy z nich z uwagi na nadmierną liczbę kartek. Przez ich znakomitą większość przebywał na boisku przez pełen regulaminowy czas gry, trzykrotnie trafiając do bramki i trzy razy zaliczając asystę. Za nim również dwa występy w Pucharze Rumunii, gdzie pomógł swojemu zespołowi wywalczyć awans do ćwierćfinału rozgrywek.

  Florian Loshaj to także aktualny reprezentant Kosowa. Po trzech latach występów dla młodzieżowej kadry tego państwa, w nowy rok 2020 wkroczył jako zawodnik podstawowego składu pierwszej reprezentacji w towarzyskim spotkaniu ze Szwecją - rywalem Polaków podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Przypominamy, że kadra Kosowa również ma jeszcze szansę na występ na kontynentalnym czempionacie.

  Florian, witamy! Samych doskonałych występów!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ