Florian Loshaj z występem w reprezentacji Kosowa

11.06.2021

Kończące się tureckie zgrupowanie reprezentacji Kosowa zostało dziś zamknięte meczem towarzyskim z Gambią. W sparingu pełne 90 minut rozegrał powołany zawodnik Pasów, Florian Loshaj.

Spotkanie z afrykańskim rywalem zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Kosowian. Bramka dla zespołu naszego pomocnika padła w ostatnich minutach meczu - do siatki trafił Arbër Hoxha, na co dzień zawodnik rodzimego KF Ballkani. Florian Loshaj podczas obrony minimalnego prowadzenia Kosowa obejrzał żółtą kartkę.

W ramach pierwszej części zgrupowania kosowska kadra, występująca wówczas w innym składzie personalnym, pokonała kolejno San Marino (4:1) i Maltę (2:1). W miniony wtorek, już z pomocnikiem Pasów w składzie, Kosowo przegrało również 1:2 z Gwineą.

Szeroko zakrojony przegląd kadr ma pomóc Kosowianom w jesiennej walce o punkty podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Po wiosennej rundzie gier kadra tego kraju wciąż pozostaje bez jakiejkolwiek zdobyczy w tabeli kwalifikacyjnej grupy B. Do tej pory Kosowo jednak zmierzyło się wyłącznie z najwyżej notowanymi rywalami w swojej grupie - Hiszpanią i Szwecją. Przed nimi mecze z Grekami oraz Gruzją, od których zaczną ponowne zmagania we wrześniu.