III liga, gr. IV: Cracovia II - Avia Świdnik, godz. 17:00

01.08.2020

Rozpoczynamy trzecioligowy sezon rezerw Pasów! W pierwszej kolejce zmierzymy się z Avią Świdnik przy ul. Józefa Kałuży 1. Start o godz. 17:00.

Rywal, który rozpocznie naszą przygodę na boiskach III ligi, to etatowy wręcz uczestnik rozgrywek na tym szczeblu. Zespół świdnickiej Avii występuje w nich nieprzerwanie od piętnastu lat. Podczas minionych sezonów nie miał większych problemów z zapewnieniem sobie dalszej gry na tym poziomie rozgrywkowym, wielokrotnie zaskakując w starciach z najlepszymi zespołami III ligi.

W minionym, przerwanym przez pandemię koronawirusa sezonie 2019/20, zespół ze Świdnika zakończył grę na ósmej pozycji, z ośmiopunktową stratą do liderującej dwójki z Krakowa i Lublina. Podczas dziewiętnastu rozegranych spotkań legitymował się stosunkowo wyrównanymi statystykami zwycięstw, remisów i porażek, które ostatecznie zamknęły się w stosunku 7-7-5.

Rywale ze Świdnika na wyjazdach zwyciężali jednak tylko dwukrotnie, radząc sobie w delegacjach gorzej, niż na własnym obiekcie. Cieszyli się za to wyższą skutecznością, zdobywając na terenach rywala o dwie bramki więcej, niż w spotkaniach rozegranych w Świdniku.

Pasy rozpoczną dziś zmagania w III lidze od starcia z zespołem wyjątkowo wręcz doświadczonym na tym szczeblu rozgrywek. Walkę o ważne zwycięstwo na początek nowego sezonu można będzie śledzić z trybun Stadionu przy ul. Józefa Kałuży!

Naszym Kibicom udostępnimy dziś sektory A oraz B. Według aktualnych wytycznych sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, miejsca te będą mogły zostać wypełnione w połowie. Spotkanie z Avią nie będzie tym samym imprezą masową.

Sprzedaż wejściówek prowadzona będzie na zasadach znanych z rozgrywek IV ligi małopolskiej w sezonie 2019/20. Bilety nabyć będzie można przed wejściem na Stadion.

W sprzedaży dostępne będą bilety normalne i ulgowe. Za pierwszy z nich zapłacimy 15 PLN. Wejściówka ulgowa kosztować będzie połowę tej ceny - dokładnie 7,50 PLN.

Ulgą, umożliwiającą kupno tańszego biletu, objęci są uczniowie i studenci (za okazaniem legitymacji szkolnej bądź studenckiej), a także kobiety, seniorzy (po 65 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne. Za wstęp ponownie nie zapłacą nasi Karnetowicze - mecze Cracovii II są ujęte w ramach abonamentu.

Uwaga: spotkania rezerw Pasów w sezonie 2020/21 objęte są karnetem na ten właśnie sezon. Sprzedaż abonamentów jesiennych oraz całorocznych ruszyła dziś o 10:00.

Rozpocznimy nowy sezon wspólnie #NaStadionie! Początek zmagań w III lidze już o 17:00.