Jarosław Gambal dyrektorem działu skautingu!

  02.04.2024
  Jarosław Gambal dyrektorem działu skautingu!

  Pion sportowy Cracovii się rozszerza! Miło nam poinformować, że Jarosław Gambal dołączył do Pasów w roli dyrektora Działu Skautingu.

  Jarosław Gambal jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, które ukończył z tytułem Doktora nauk o kulturze fizycznej. W swojej dotychczasowej karierze był między innymi pierwszym trenerem IV-ligowego Orkanu Szczedrzykowice, trenerem i koordynatorem Football Academy Lubin, szefem skautingu i dyrektorem sportowym SSM Agency, głównym analitykiem AWF Wrocław i konsultantem naukowym firmy SportPredictor. Pracował również w dwóch ekstraklasowych klubach. Między 2018 a 2019 rokiem był koordynatorem pionu sportowego w Zagłębiu Lubin (w czasie kiedy prezesem Zagłębia był obecny prezes Cracovii Mateusz Dróżdż), a między 2022 a 2024 rokiem pracował jako skaut I zespołu w Rakowie Częstochowa, gdzie może poszczycić się sukcesami - mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski i awansem do fazy grupowej Ligi Europy.

  Trafiłem do Najstarszego Klubu w Polsce, o bardzo dużym potencjale, jeśli chodzi o stadion, bazę, kibiców oraz samo miasto. To na pewno pozwoli lepiej przekonywać poszczególnych zawodników do dołączenia do projektu Cracovii. Najciekawszym argumentem dla mnie jeśli chodzi o dołączenie do klubu, była możliwość rozwinięcia projektu Cracovii” – mówi Jarosław Gambal. „Wiedziałem, czego się spodziewać po prezesie, jakie ma standardy, jak jest pracowity i dostępny, co w mojej dziedzinie jest istotne, bo ważny jest szybki przekaz informacji” – dodaje na temat swojej znajomości z prezesem Mateuszem Dróżdżem z czasu wspólnej pracy w Zagłębiu Lubin.

  Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą rozmową z nowym dyrektorem Działu Skautingu:

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ