Kamil Pestka i Sylwester Lusiusz z powołaniem do reprezentacji Polski U-21!

  05.11.2019
  Kamil Pestka i Sylwester Lusiusz z powołaniem do reprezentacji Polski U-21!
  Po raz kolejny selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, postawił na pasiasty duet Kamila Pestki i Sylwestra Lusiusza. Nasi gracze zostali powołani na mecze eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021 z Bułgarią oraz Czarnogórą.

  Młodzi zawodnicy Pasów będą mieli tym samym okazję zmierzyć się w walce z rówieśnikami o wyjazd na przyszłoroczny turniej, rozgrywany na Węgrzech i Słowenii. Spotkania z Bułgarią i Czarnogórą rozegrane zostaną kolejno w dniach 15 i 18 listopada. W pierwszym wypadku młodzi Polacy zagrają w Sofii (17:00), zaś w drugim - w Podgoricy.

  Młodzieżowa reprezentacja Polski po czterech rozegranych spotkaniach pewnie prowadzi w swojej grupie eliminacyjnej z pięcioma punktami przewagi nad wiceliderem z Bułgarii.

  Do Mistrzostw awansuje 16 zespołów. Gospodarze są zwolnieni z eliminacji, a bezpośrednią kwalifikację uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli. Pozostałe cztery zespoły zostaną wyłonione w barażach pomiędzy kolejnymi ośmioma reprezentacjami z drugich miejsc.

  Chłopaki, gratulacje! Życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ