Karol Niemczycki nowym zawodnikiem Pasów!

  • Wideo
14.08.2020
Karol Niemczycki nowym zawodnikiem Pasów!

Poznaliśmy kolejny transfer najstarszego Klubu sportowego w Polsce podczas letniego okna! Do Cracovii powraca 21-letni bramkarz, młodzieżowy reprezentant Polski, Karol Niemczycki.


Młody golkiper reprezentował już barwy Pasów w zespołach juniorskich na przestrzeni sezonów 2011/12 - 2014/15. Nim stał się młodzieżowym graczem Cracovii, swoje pierwsze szlify zbierał wraz z juniorami Garbarni Kraków. Po zakończeniu gry dla Pasów, przez kolejne trzy lata dodatkowo szkolił się w Akademii Piłkarskiej Profi Zielonki.

Kariera młodego bramkarza przyspieszyła wraz z osiągnięciem pełnoletniości. Wówczas po utalentowanego zawodnika sięgnął klub holenderskiej Eredivisie, NAC Breda. Dzięki dobrej grze w zespołach młodzieżowych Karol szybko przebił się do pierwszej drużyny, w wieku 19 lat dwukrotnie występując na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Stanął wówczas naprzeciw atakujących Twente Enschede oraz Excelsioru Rotterdam. Wtedy również otrzymał pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Z orłem na piersi zagrał do tej pory trzykrotnie, po raz ostatni w listopadzie minionego roku jako kadrowicz reprezentacji U-21.

Po dwóch latach gry dla zespołu z Bredy, młody bramkarz został wypożyczony do Polski, by zdobywać doświadczenie na poziomie seniorskim. Przez cały miniony sezon na tej bazie występował w Fortuna I Lidze, gdzie reprezentował Puszczę Niepołomice. Niemczycki niemal z miejsca stał się podstawowym bramkarzem zespołu Tomasza Tułacza, na 29 rozegranych spotkań w dziesięciu zachowując czyste konto.

Kolejnym przystankiem na drodze młodego golkipera staje się Cracovia, z którą wiąże się umową na najbliższe trzy lata. Karol, witamy ponownie!

Pierwsza rozmowa z naszym nowym graczem już dostępna na pasiastym YouTube:

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ