Kochana Pasiasta Rodzino! Przychodzimy do Was z kolejnym ogłoszeniem!

  17.04.2024
  Kochana Pasiasta Rodzino! Przychodzimy do Was z kolejnym ogłoszeniem!

  Kochana Pasiasta Rodzino! Przychodzimy do Was z kolejnym ogłoszeniem!

  Symbole są tym, co definiuje świat. Są w każdym miejscu, w każdej przestrzeni. Przemawiają do nas z każdego miejsca. Po prostu nie można przejść koło nich obojętnie. Myśląc o symbolach myślimy też o wartościach, które reprezentują, o historii, z którą są związane i o społeczności, która dumnie się nimi posługuje.

  My tymczasem mamy ten zaszczyt i przywilej być godnymi chorążymi najpiękniejszego sztandaru świata. Już przez 118 lat majestatycznie powiewa on nad naszymi głowami, lśni na naszych szalikach, koszulkach, proporcach. Reprezentuje wartości, które w Nas trwają. Przez te wszystkie lata herb nasz istniał w formie praktycznie niezmienionej. I tak też będzie zawsze. Odpowiadając niemniej na współczesne wyzwania, gdzie lwia część materiałów graficznych jawi się w przestrzeni cyfrowej i chcąc połączyć to z naszą wspaniałą, unikatową historią, dokonaliśmy kilku estetycznych, wymaganych zmian w naszym Znaku.

  Opracowania nowej identyfikacji wizualnej naszego Klubu podjął się Kuba Malicki - projektant znany ze swoich prac z m.in. Lecha Poznań, PZPN, projektu Pucharu Polski czy duńskiego FC Midtjylland. Projekty i portfolio są dostępne na prowadzonej przez niego stronie internetowej pod adresem: https://polskielogo.net/. Grafik rozpoczął od wyrysowania chorągwi w sposób zgodny z aktualnymi kanonami projektowania graficznego. Kuba Malicki sięgnął przy tym głęboko do historii klubu - emblemat Cracovii został utrwalony na odznakach już w pierwszych latach funkcjonowania. Postanowił zainspirować się wzorem, który towarzyszył drużynie "Pasów" we wszystkich dotychczasowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej. Charakterystycznym elementem odznak wydanych w pierwszej połowie XX wieku był sznur zawinięty wokół drzewca flagi. Ten element dodany został do odświeżonego znaku, jako bezpośrednie nawiązanie do wspaniałej historii klubu.

  W komunikacji marketingowej znak graficzny będzie występował z logotypem CRACOVIA. Rodzina znaków należących do Klubu została uporządkowana poprzez zastosowanie jednolitej typografii. Nasz odświeżony herb jest tym, czym jest #CracoviaOdNowa - dumnym spojrzeniem w przyszłość, jednocześnie pamiętając i wyrażając szacunek dla naszej wspaniałej historii.

  Najpiękniejsze barwy świata w nowej odsłonie zadebiutują na klubowym autokarze już od najbliższego domowego spotkania z Puszczą Niepołomice, natomiast cała identyfikacja wizualna przejdzie przemianę wraz ze startem nowego sezonu. Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy przypadnie Wam do gustu i zawsze z podniesioną głową będziemy nosić nasze barwy. Cracovia to jest duma!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ