Konferencja prasowa Trenera Michała Probierza przed startem sezonu 2021/22

  • Wideo
21.07.2021
Konferencja prasowa Trenera Michała Probierza przed startem sezonu 2021/22

Już w tę sobotę Pasy rozpoczną zmagania w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Z tej okazji z mediami tradycyjnie spotkał się Trener Michał Probierz.


Michał Probierz (I Trener Cracovii):
Z powodu bardzo trudnej sytuacji Ivána Márqueza zdecydowaliśmy się rozwiązać kontrakt. Mogę tylko życzyć zdrowia jego żonie. Nie planujemy jednak innych ruchów kadrowych w defensywie. Próbowaliśmy na tej pozycji Krystiana Bracika, który grał dużo. Mamy też kilku zawodników, którym możemy zmienić pozycje - to między innymi Râpă, Siplak czy Sadiković. Na innych pozycjach zobaczymy po kilku meczach, jak to będzie wyglądało. Kadra jest silna, stabilna, nie rozmawiamy obecnie z żadnym zawodnikiem.

Podczas przygotowań graliśmy mecze na dwa składy, bo planowaliśmy, by piłkarze rozegrali jednakową liczbę minut. Większość z nich ma podobny czas spędzony na boisku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zawodnicy mogą wyglądać gorzej podczas dwumeczu w Niecieczy. Wiemy jednak, że mamy za sobą bardzo dobry okres przygotowawczy i potrafimy grać dobrze. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że podczas przygotowań nie było ani jednego - nawet lekkiego - urazu. Na każdej pozycji jest rywalizacja, a zawodnicy wiedzą, że muszą się pokazać z dobrej strony. Mamy też dobre alternatywy.

Mamy dwóch bardzo dobrych bramkarzy o różnych predyspozycjach - jeden z nich jest lepszy przy dośrodkowaniach, drugi fantastycznie gra na linii. Decyzje przy kolejnych meczach będą bardzo trudne, obydwaj mogą być numerem jeden.

Chcemy zagrać jak najlepiej w każdym meczu. Kalendarz jest taki, że z pierwszych dziewięciu meczów sześć gramy na wyjazdach i to będzie weryfikacja. Na razie, jak każdy zespół, mamy zero punktów. Nie interesuje mnie nowa formuła ligi, ważne jest to, jak my będziemy się prezentować.

Pełen zapis konferencji prasowej w formie wideo dostępny poniżej:

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ