M. Probierz: Czeka nas ciężki bój [VIDEO]

  • Wideo
02.03.2020
M. Probierz: Czeka nas ciężki bój [VIDEO]
Już jutro przed nami prestiżowe starcie o prymat w Krakowie! Podczas konferencji prasowej nt. 199. Wielkich Derbów Krakowa wypowiedział się nasz Trener, Michał Probierz.

Michał Probierz (I Trener Pasów): Róznica między trenerem i dziennikarzem jest zawsze taka, że trener podejmuje ryzyko przed meczem. Mieliśmy zaplanowaną taktykę na Legię i chcieliśmy ją rozegrać według planu. Jeśli spojrzy się na pierwsze 20 minut, to widać, że rywal nas nie zdominował. Od samego początku utrzymywaliśmy się przy piłce, Legia nie stworzyła sobie groźnych sytuacji. Straciliśmy dziecinną bramkę - Vestenický popełnił przy niej błąd, lecz nie był to "jego" zawodnik. Życie trenera jest takie, że w trudnych momentach trzeba odpowiedzialność wziąć na siebie i ja ją na siebie biorę.

Tej wiosny po czterech meczach mamy sześć punktów. Bardziej jestem jednak zły o inne rzeczy, o straty punktów wcześniej. Straciliśmy dziewięć punktów z ostatnimi zespołami w tabeli. To większy problem niż porażka na Legii. Jest rozczarowanie w nas i Kibicach, ale mamy taki terminarz, a nie inny. Jest bardzo dużo meczów, gramy trudne spotkania z mistrzem i wicemistrzem Polski.

Widzę, czego nam brakuje. Ważne, żebyśmy zagrali cały mecz na stałym, stabilnym poziomie i nie popełnili takich błędów, jak w Warszawie. Jeśli chce się o coś grać, nie można popełniać prostych błędów. Przed meczem z Legią wiedzieliśmy, że trafiliśmy na przeciwnika, który jest bardzo groźny. Kończymy jednak analizę tego spotkania i zajmujemy się już meczem derbowym.

Teraz Derby nie mają tak wielkiej otoczki medialnej, bo odbywają się zaledwie dwa dni po ostatnich meczach. Ukaże się jeden, drugi tekst i mecz jest tak naprawdę zaraz. Derby to jednak zawsze duża niewiadoma. Zdajemy sobie sprawę z wagi meczu, zawodnicy również wiedzą, że jest to bardzo ważne spotkanie.

Poza Datkoviciem nikt nie jest kontuzjowany, każdy chce być w meczowej dwudziestce. Jest duża rywalizacja na treningach i w sparingach. Każdy z zawodników jest w rytmie meczowym.

Podczas ostatniego meczu derbowego Wisła miała swoje problemy, stawiali zawodników na nogi. Dziś wszyscy są tam zdrowi, dużą rolę w tym meczu odegra przygotowanie fizyczne. Rywale grają bardzo agresywnie i wiemy, że czeka nas ciężki bój.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ