M. Probierz: Graliśmy zbyt nerwowo [VIDEO]

• Wideo
02.10.2020

- Nasze straty napędziły Śląsk. Widać było, że nabierają pewności. - podsumowywał mecz na konferencji prasowej Trener zespołu Pasów, Michał Probierz.

Michał Probierz (I Trener Cracovii): Zaczęliśmy bardzo dobrze. Utrzymywaliśmy się przy piłce, mieliśmy swoje sytuacje, ale popełniliśmy prosty błąd przy pierwszej bramce. Uczulaliśmy na te dogrywania Štigleca z boku, lecz bramka padła.

Wiedzieliśmy, że w wypadku Śląska stałe fragmenty to jest atut. Przysnęliśmy jednak i straciliśmy drugą bramkę. W tym momencie graliśmy zbyt nerwowo. Mogliśmy doprowadzić do stanu 2:1 jeszcze w pierwszej połowie, mieliśmy też sytuację przy 1:0, lecz zbyt łatwo traciliśmy piłkę.

W drugiej połowie szybko wróciliśmy do gry i mieliśmy moment, w którym zepchnęliśmy Śląsk do defensywy. Sami jednak odbudowaliśmy zespół Śląska swoimi dwoma-trzema decyzjami. Raz zderzyło się naszych dwóch zawodników, dwa-trzy razy wybiliśmy piłkę na aut. Nasze straty napędziły Śląsk. Widać było, że nabierają pewności.

Przy trzeciej bramce był błąd idnywidualny. Szkoda takiej sytuacji, zrobiło się bardzo nerwowo. Szkoda, że nie udało się wykorzystać drugiego rzutu karnego. Wtedy ostatnie 10 minut byłoby dla nas jeszcze ciekawsze. Moglibyśmy wrócić do tego meczu, ale nie wykorzystaliśmy tej "jedenastki" - czasami tak bywa.

Szkoda tego, bo wiedzieliśmy, że atutem rywala jest dobra organizacja gry i szybkie wychodzenie z kontrami. To akurat dziś zrobili. Trzecią bramką praktycznie zamknęli mecz.