M. Probierz: Nikt już nie będzie nas lekceważył

  • Wideo
04.10.2019
M. Probierz: Nikt już nie będzie nas lekceważył
Przed nami ligowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek już w niedzielę o godzinie 15:00. Na tradycyjnej konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się Trener Michał Probierz.

Michał Probierz: Dziękuję za wszystkie miłe słowa nt. meczu derbowego. Nie pamiętamy już go jednak - mamy przed sobą kolejne spotkania, które są dla nas bardzo ważne. Nikt nie będzie już nas w nich lekceważył. Nie ma co się jednak podpalać, wciąż w naszej grze jest wiele do poprawy w aspektach czysto piłkarskich.

Uraz Dytiatieva nie jest niczym poważnym. Jest brany pod uwagę na spotkanie z Górnikiem, dojdzie do właściwej dyspozycji. Na miesiąc wypadł nam Mateusz Wdowiak. Michał Rakoczy ma skręcony staw skokowy, nie pojedzie na reprezentację. Sebastian Strózik również nie jest jeszcze gotowy na to spotkanie. Są jednak inni zawodnicy i trenują właśnie po to, by być gotowi na takie mecze jak ten.

Mamy kilka wariantów za Mateusza Wdowiaka. Od pierwszej minuty prawdopodobnie zagra Tomas Vestenicky. Jego występ w Derbach nie był najlepszy, ale miał kilka dobrych momentów w defensywie. Usprawiedliwiam go, bo ciężko się wchodzi na tak wielki mecz gdzie jest 30 tys. kibiców. Doskonale się jednak pokazał w meczu z Jagiellonią. Z wypożyczenia wrócił do nas jako inny zawodnik. Chcemy, żeby pokazał to na boisku.

Górnik to bardzo stabilny zespół, zwłaszcza jeśli chodzi o trenera. Bardzo cenię Marcina, robi bardzo dobrą pracę. Jego zespół opiera się na dobrej defensywie, tracą mało bramek. Widać, że nad tym pracują. Wielu zawodników potrafi tam wejść na wyższy poziom. To zespół bardzo dobrze zorganizowany, który wychodzi śmiało do kontrataku. Ze względu na kartki wypadł im Paweł Bochniewicz, ale mają też swoje rozwiązania, które na pewno trenują.

Czeka nas bardzo twardy bój. Górnik dobrze organizuje grę, płynnie przechodzą z obrony do ataku. Musimy być bardzo dobrze przygotowani i narzucić od początku swój styl grania. Pracujemy nad wieloma aspektami. Musimy się dobrze dopasować do tego meczu.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ