M. Probierz: Przepraszam kibiców [VIDEO]

  • Wideo
03.03.2020
M. Probierz: Przepraszam kibiców [VIDEO]
Podsumowanie Wielkich Derbów Krakowa w wykonaniu trenerów obu zespołów: Artura Skowronka i Michała Probierza.

Michał Probierz (I trener Cracovii):

Jak to w derbach, zaczęło się bardzo nerwowo – dużo agresji i fauli. W takim meczu trzeba otworzyć wynik – szansę miał Michał Helik, ale niestety jej nie wykorzystał. Było w nas dużo nerwowości, zabrakło nam płynności w grze. Straciliśmy bramkę z rzutu karnego, a później nie potrafiliśmy uspokoić gry. Oddaliśmy tylko kilka celnych strzałów, a przy takich statystkach nie da się wygrać.

Przepraszam kibiców, że zespół tak się zaprezentował, to mój błąd. Presja na zawodnikach jest ogromna, bo wszędzie mówi się o możliwości zdobycia przez nas tytułu. Na piątkowy mecz musimy odbudować morale. To bolesne doświadczenie, bo przegrywamy trzecie spotkanie i jest to dla nas duży problem. Nie ma co ukrywać – po prostu nie zdobywamy bramek. Musimy popracować nad wypracowaniem sobie odpowiedniej przewagi w następnych spotkaniach.

Przekazałem swoje uwagi, co do pracy sędziów, choć trzeba przyznać, że arbitrzy mieli przed sobą trudny mecz, a karny podyktowany na Niepsuju był zasłużony.

Z naszej perspektywy, w jednej z sytuacji, była celowa obrona ręką w polu karnym, stąd pewnie tylu zawodników zareagowało w kierunku sędziego.

Muszę wyciągnąć wnioski, jest to dla mnie lekcja pokory, żeby zrewidować nasze cele.

Artur Skowronek (I trener Wisły):

Wiemy, jak ważny to był mecz dla obydwu stron i spodziewaliśmy się dużych emocji. Gratuluję naszym zawodnikom i trenerom, że wytrzymali ciśnienie i potrafiliśmy skupić się na własnych zadaniach. Byliśmy drużyną i z jestem z niej dumny. Jesteśmy kolektywem i dokładamy do tego jakość gry. Ciężko żeby derby były dobrym widowiskiem piłkarskim, ale udało nam się pokazać z dobrej strony.

Wszystko zaczyna się od myślenia i determinacji zawodników. Wspaniałe słowa wypowiedziane przed meczem przez kapitana zespołu zmotywowały piłkarzy. Cieszę się z wyniku oraz z tego, że skupiliśmy na się na pracy piłkarskiej.

Zawsze każdy kolejny mecz wygląda inaczej. Mamy swoje założenia i chcemy częściej wyglądać pod względem fizycznym tak jak dzisiaj. Daliśmy z siebie coś ekstra. To dla nas „pozytywna nauczka”.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ