M. Probierz: Rywal to bardzo doświadczony zespół [VIDEO]

  • Wideo
26.08.2020
M. Probierz: Rywal to bardzo doświadczony zespół [VIDEO]

Na dzień przed meczem z Malmö FF na Eleda Stadion odbyła się tradycyjna konferencja prasowa. Cracovię reprezentowali na niej Trener Michał Probierz oraz Mateusz Wdowiak.


Michał Probierz (I Trener Pasów): Fajnie jest trafić na taki zespół, choć żałujemy, że nie możemy grać w dwumeczu. To byłoby na pewno bardzo dobre widowisko, ważna byłaby też możliwość zagrania u siebie. W tym elemencie szczęście sprzyjało Malmö.

Rywal to bardzo doświadczony zespół, który preferuje fizyczną piłkę. Jest bardzo silny. Szwedzkie zespoły opierają się często na angielskiej piłce. Od momentu, kiedy wylosowaliśmy Malmö, obserwowaliśmy rywala, nasz trener był tutaj na jednym meczu. Spotkania rywala śledzili też nasi analitycy w Szwecji, a także i skauci. Mamy ocenione i przeanalizowane wszystkie mecze Malmö.

Kibicom możemy życzyć dobrego spotkania w telewizji. Na żywo niestety nie zobaczy go nikt poza garstką ludzi. Mam jednak nadzieję, że to będzie dobre widowisko ze szczęśliwym zakończeniem dla nas.


Mateusz Wdowiak: Na pewno takie mecze traktuje się troszkę inaczej, niż spotkanie ligowe. Na pozycję w lidze pracuje się co tydzień, a jedno spotkanie pucharowe często jest jak nagroda za cały udany sezon. Można zmierzyć się z zespołem z innego kraju i sprawdzić swoje umiejętności na tle innego, mocnego rywala. To wyróźnienie i forma sprawdzianu. Wierzymy, że ten sprawdzian przejdziemy. Znamy swoją wartość i jesteśmy jej pewni.

Angielskie napisy do materiału wideo udostępnimy już wkrótce.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ