M. Probierz: Taka jest piłka [VIDEO]

  • Wideo
22.02.2020
M. Probierz: Taka jest piłka [VIDEO]
Zawodnicy Cracovii w dzisiejszym meczu musieli uznać wyższość rywali z Gliwic, którzy wygrali 1:0. Poniżej wypowiedzi trenerów obu drużyn: Michała Probierza oraz Waldemara Fornalika.

Michał Probierz (I trener Cracovii): Zaczęliśmy bardzo dobrze. W meczu widać był wyraźną fazę wymiany ciosów pomiędzy oboma zespołami. Staraliśmy się grać otwarte spotkanie.

Przy utracie bramki popełniliśmy duży błąd taktyczny, a Piastowi udało się to wykorzystać. W drugiej połowie nie stworzyliśmy dogodnej sytuacji. Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz, jednak taka jest piłka. Gratuluję zespołowi Piasta.

Trzeba przyznać, że warunki boiska nie pomagały zawodnikom, ale obie drużyny miały takie samo boisko i nie było bezpośrednim powodem naszej porażki.

Waldemar Fornalik (I trener Piasta): Spotkaliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem. Cracovia dobrze gra w piłkę  - to drużyna od dłuższego czasu budowana systematycznie. Jej miejsce w tabeli nie jest przypadkowe. Mecz odbywał się pod dyktando założeń taktycznych, kto popełni błąd – przegrywa i tak się stało.

Wiedzieliśmy, że Cracovia ma swoją wartość i nie jesteśmy w stanie w każdym meczu atakować. Mieliśmy sytuacje, w których świetnie bronił Pesković. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tego spotkania.

Warunki murawy nie ulegną większej zmianie do maja, a gruntowniejsze akcje są możliwe dopiero po sezonie.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ