M. Probierz: Wiemy, jak pracować, by być silniejsi [VIDEO]

  • Wideo
19.12.2019
M. Probierz: Wiemy, jak pracować, by być silniejsi [VIDEO]
Za nami konferencja prasowa przed ostatnim spotkaniem Cracovii w roku 2019. Z dziennikarzami spotkał się nasz Trener, Michał Probierz.

Michał Probierz (I Trener Pasów): Chciałbym złożyć wszystkim najlepsze życzenia świąteczne w imieniu sztabu szkoleniowego i zawodników. Mamy nadzieję, że śnieg spadnie dopiero po ostatniej kolejce, by było nam łatwiej w ten weekend. Oby nadchodzący nowy rok był jeszcze lepszy dla wszystkich Kibiców Cracovii.

Jeśli chodzi o kwestie personalne - dostępni są wszyscy zawodnicy z wyjątkiem tych, którzy mają dłuższe przerwy. Wykluczony jest również David Jablonský, choć bardzo zdziwiła mnie kara dla niego. Nie było to jakiekolwiek brutalne zachowanie i nie było w nim złośliwości. Zawodnik Korony to umiejętnie wykorzystał, ale nie zgadzamy się z tą karą. Na pewno zrobimy wszystko, by się od niej odwołać. Wcześniej tego nie zrobiliśmy, bo spodziewaliśmy się wykluczenia na dwa spotkania - ale zrobimy wszystko, by David zagrał wcześniej.

Problemy z młodzieżowcem mają wszyscy trenerzy. Taki zawodnik musi grać - co by się nie wydarzyło, zawsze jest któryś na boisku. Frustracja Sylwestra Lusiusza po ostatnim meczu jest duża, zwłaszcza że nie tak wyobrażaliśmy sobie całość tego spotkania. Oglądałem jednak ostatnio mecz Borussii Dortmund z RB Lipsk i podobne błędy popełniali też znacznie bardziej doświadczeni zawodnicy.

Śląsk jest również bardzo doświadczonym zespołem, grającym już dłużej w tym zestawieniu osobowym. W ostatnim meczu pokazali się z dobrej strony. Mają bardzo dobrą drugą linię, której atuty musimy zneutralizować. To również zespół o dużych atutach szybkościowych - Cholewiaka, Płachety czy Picha. Już w końcówce poprzedniego sezonu pokazali się z dobrej strony i nie może dziwić to, że teraz punktują.

W minionym roku wiele z naszych ruchów było trafione, ale niektórzy zawodnicy muszą zrobić zdecydowanie większy postęp. Inaczej wyglądaliśmy po przerwie zimowej - to był zespół z charakterem, walczący do końca o kwalifikację do europejskich pucharów. Na szczęście udało się nam tam dostać. Sama gra w pucharach jest jednak dużym niedosytem. Odpadliśmy, mając wiele niewykorzystanych sytuacji. Wiemy, w jakim kierunku musimy pracować, żeby być silniejsi. To pokazał też mecz w Kielcach - na Koronie mieliśmy bardzo młody zespół. Środek pola - Dimun, Lusiusz i Pelle - to gracze, którzy powinni mieć obok siebie kogoś bardziej doświadczonego. Zabrakło nam cwaniactwa. Takie mecze też to pokazują.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ