M. Probierz: Zbyt mało pracowaliśmy nad skutecznością [VIDEO]

  • Wideo
01.12.2019
M. Probierz: Zbyt mało pracowaliśmy nad skutecznością [VIDEO]
Za nami spotkanie w Łodzi, niestety zakończone porażką Pasów jedną bramką. Mecz na konferencji prasowej podsumowywali obydwaj szkoleniowcy.

Michał Probierz (I Trener Pasów): Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje, które - jeśli chcemy  wygrywać - powinniśmy wykorzystać, a tego nam zabrakło. Mieliśmy dwie stuprocentowe okazje, które przeszły trochę zbyt szybko. Za szybko chcieliśmy wykonać ostatnie podanie, dwa-trzy razy w drugiej połowie mogliśmy również lepiej dośrodkować. Zbyt mało pracowaliśmy nad skutecznością. Myślami jesteśmy już jednak przy meczu z Rakowem i solidnie się do niego przygotujemy.

Trener zawsze robi coś źle, jeśli przegrywa. Nie znam trenera, który nie zaczyna od siebie i dopiero później patrzy na innych. Zawsze na pewno łatwiej analizować jest z perspektywy czasu. Czas na analizę na pewno przyjdzie.

Piłka nożna jest dyscypliną, w której przed meczem jeszcze nikt nie wygrał, ale wielu przegrało. Pracujemy nad ostatnim podaniem i chcemy grać z meczu na mecz coraz lepiej.

Kazimierz Moskal (I Trener ŁKS): Myślę, że zagraliśmy solidne spotkanie. Wytrzymaliśmy walkę do samego końca, do setnej minuty. To pokazuje, że jeśli od pierwszego do ostatniego gwizdka gramy na swoim poziomie, to jesteśmy w stanie zbierać punkty.

Cracovia miała swoje atuty, o których wiedzieliśmy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy zagrać tak, by bić się o piłki wstrzeliwane w pole karne. Rywale są w tym dobrzy. Jeśli ma się taki zespół, to trzeba takie atuty wykorzystywać. Cracovia je wykorzystuje, aczkolwiek niekoniecznie w meczach z nami.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ