Malmö FF rywalem Pasów w I rundzie eliminacji Ligi Europy

  10.08.2020
  Malmö FF rywalem Pasów w I rundzie eliminacji Ligi Europy

  Rywalem Pasów w I rundzie eliminacyjnej UEFA Europa League zostało szwedzkie Malmö FF.


  O awansie do kolejnej fazy zdecyduje jedno spotkanie, rozegrane na Eleda Stadion w Malmö. Mecze I rundy eliminacyjnej zostały zaplanowane na 27 sierpnia.

  Malmö FF to aktualny wicemistrz Szwecji. W minionym sezonie zespół z portowego miasta zakończył rozgrywki z punktem straty do triumfującego wówczas Djurgårdens IF. Europejski rywal Pasów legitymował się jednak wówczas najmniejszą liczbą porażek w sezonie - na 30 kolejek Malmö uległo swoim przeciwnikom zaledwie trzykrotnie. Sezon 2019 (liga szwedzka gra systemem wiosna-jesień) zakończyli z bilansem bramkowym 56-16, co również stanowiło najmniejszą liczbę straconych bramek w całej lidze.

  Szwedzki zespół dotarł także do finału krajowego pucharu, ulegając w nim IFK Göteborg 1:2. W trwających rozgrywkach Allsvenskan (najwyższej szwedzkiej klasy rozgrywkowej) gracze naszego rywala po 14 kolejkach znajdują się na pozycji lidera z 31 punktami.

  Gracze Malmö swoje mecze rozgrywają na Eleda Stadion - nowoczesnym obiekcie, mieszczącym 22 500 widzów. Z uwagi na aktualne wytyczne sanitarne w rozgrywkach europejskich, podczas spotkania z Cracovią trybuny pozostaną puste.

  Trenerem zespołu ze Szwecji od stycznia 2020 jest były gracz m.in. Feyenoordu Rotterdam, Duńczyk Jon Dahl Tomasson. To jego pierwsza praca szkoleniowa poza ligą holenderską, w której prowadził w latach 2013/14 zespoły Excelsioru i Rody Kerkrade.

  Malmö w ostatnich dekadach regularnie uczestniczyło w rozgrywkach na poziomie europejskim, docierając między innymi do fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonach 2014/15 - 2015/16. To także jedyny skandynawski zespół, który miał okazję zagrać w finale europejskiego pucharu, w rozgrywkach 1978/79 ulegając Nottingham Forest w końcowym starciu Europejskiego Pucharu Mistrzów.

  Godzina rozpoczęcia spotkania Pasów w Malmö zostanie ustalona wkrótce.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ