Otar Kakabadze nowym zawodnikiem Pasów!

  12.06.2021
  Otar Kakabadze nowym zawodnikiem Pasów!

  Kolejny transfer tego lata wzmocni linię defensywną naszego zespołu. Graczem Cracovii został 25-letni gruziński obrońca, Otar Kakabadze!


  Nowy nabytek najstarszego Klubu sportowego w Polsce to wychowanek najbardziej utytułowanej drużyny w Gruzji - Dinamo Tbilisi. Urodzony w gruzińskiej stolicy, do lipca 2016 roku rozwijał się w zespołach Dinama: od drużyny miejscowej akademii piłkarskiej, aż po pierwszą drużynę niebiesko-białych.

  Utalentowanego prawego obrońcę szybko zauważyli także szkoleniowcy młodzieżowych reprezentacji Gruzji. Jeszcze jako zawodnik zespołu z rodzimej ligi, Kakabadze przeszedł pełną ścieżkę rozwoju w narodowych barwach, począwszy od drużyny U-17. Zakończył ją jako zawodnik seniorskiej reprezentacji Gruzji, w której występuje nieprzerwanie po dziś dzień. Na ten moment licznik jego występów obejmuje 41 spotkań w kadrze narodowej.

  W wieku 21 lat Kakabadze zdecydował się na pierwszy zagraniczny transfer, zasilając grający wówczas w La Liga 2 zespół Gimnàstic de Tarragona. Z Hiszpanii w ciągu pół roku udał się na krótkie wypożyczenie do duńskiego Esbjerg fB, które zapewniło mu dalszy rozwój na poziomie miejscowej Superligaen - najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Podczas rundy wiosennej sezonu 2016/17 rozegrał tam 12 spotkań, regularnie wspomagając zespół przez pełne 90 minut.  Po powrocie do Tarragony latem 2017 roku, w wyczerpującej lidze hiszpańskiej rozegrał pełen sezon na zapleczu, opuszczając spotkania tylko z uwagi na mecze reprezentacji narodowej. Podczas 42 kolejek ligowych opuścił jedynie sześć spotkań, w pozostałych grając jako zawodnik wyjściowego składu.

  Kolejnym krokiem na drodze Kakabadze okazała się liga szwajcarska. Po udanym sezonie 2017/18, młody gruziński obrońca stał się bohaterem transferu do FC Luzern, jednego z czołowych zespołów szwajcarskiej Super League i regularnego reprezentanta kraju na arenie europejskiej.

  Mimo trapiących go kontuzji, Otar regularnie występował w wyjściowym składzie Luzern, grając ze szwajcarskim zespołem między innymi w kwalifikacjach do Ligi Europy UEFA. Podczas dwóch spędzonych tam sezonów rozegrał 43 spotkania w barwach zespołu z Lucerny. Szwajcarię opuścił dopiero u progu kolejnego sezonu - kończących się rozgrywek 2020/21.  Wówczas Kakabadze powrócił do Hiszpanii, tym razem zasilając CD Tenerife. W minionym sezonie rozegrał 19 spotkań na zapleczu La Liga, skąd teraz przenosi się do Pasów.

  Gruziński defensor wiąże się z Cracovią trzyletnią umową. Otar, witamy i życzymy powodzenia!


  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ