PKO BP Ekstraklasa: Bartosz Frankowski arbitrem w meczu przyjaźni z Lechem

  13.02.2020
  PKO BP Ekstraklasa: Bartosz Frankowski arbitrem w meczu przyjaźni z Lechem
  Poznaliśmy obsadę sędziowską rozpoczynającej się jutro 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tym samym wiemy również, że drugie w sezonie 2019/20 starcie przyjaźni z Lechem Poznań poprowadzi ponownie sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

  To trzeci mecz z udziałem Pasów, który poprowadzi arbiter Frankowski w trwających rozgrywkach. Poza jesiennym, wygranym przez Cracovię meczem w Poznaniu, sędzia z Torunia jednokrotnie gościł również na "Ziemi Świętej" - podczas starcia z warszawską Legią.

  Podczas sezonu 2019/20 Bartosz Frankowski poprowadził łącznie 14 spotkań PKO BP Ekstraklasy oraz jedno w fazie grupowej Ligi Europy. Na europejskiej arenie był rozjemcą podczas meczu węgierskiego Ferencvárosi z bułgarskim Łudogorcem. W spotkaniach prowadzonych na polskich boiskach pokazał łącznie 54 żółte oraz dwie czerwone kartki. Ośmiokrotnie dyktował również rzuty karne. Podczas meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok, kończącego ligowy rok 2019, wskazywał na jedenasty metr boiska dwa razy.

  Sędziemu Frankowskiemu w niedzielę na liniach pomagać będą Jakub Winkler oraz Katarzyna Wójs. Arbitrem technicznym został Karol Iwanowicz. Na wozie VAR zasiądą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

  Pierwszy gwizdek w meczu z poznańskim Lechem wybrzmi w niedzielę o 17:30 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1. Musisz tam być! Tej wiosny wspólnie walczymy o najwyższe cele.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ