PKO BP Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Cracovia, godz. 15:00

  24.07.2021
  PKO BP Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Cracovia, godz. 15:00

  Nowy sezon rozgrywek ligowych rozpoczynamy na wyjeździe. Pierwszym rywalem Pasów w PKO BP Ekstraklasie 2021/22 będzie Górnik Łęczna!


  Pierwszy gwizdek w dzisiejszym spotkaniu wybrzmi punktualnie o godzinie 15:00, oficjalnie rozpoczynając nie tylko nasz sezon, lecz również pieczętując powrót zespołu z Łęcznej na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.

  Górnik w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku regularnie występował w PKO BP Ekstraklasie, lecz po zakończonym spadkiem sezonie 2016/17 przeżywał gorszy okres. Gospodarze dzisiejszego spotkania na dwa lata osunęli się nawet do II ligi, wydostając się z niej jednak przed rokiem. Dziś zespół Górnika ma za sobą dwa awanse z rzędu i ponownie przystępuje do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

  Architektem obydwu tych sukcesów jest Trener Kamil Kiereś, pracujący w Górniku od maja 2019 roku. Pod wodzą tego szkoleniowca dzisiejszy rywal Pasów powrócił najpierw na zaplecze krajowej elity, a następnie - do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Za nim 76 spotkań we wszystkich rozgrywkach w roli szkoleniowca łęcznian, w tym zaś 39 zwycięstw, 20 remisów i zaledwie 17 porażek.

  Ostatnim spotkaniem w oficjalnych rozgrywkach pod przewodnictwem Trenera Kieresia był finał baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik pokonał Łódzki Klub Sportowy 1:0 po trafieniu Serhija Krykuna. Dzisiejsi rywale Pasów zagrali wówczas w składzie: Maciej Gostomski - Bartłomiej Kukułowicz, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leândro - Michał Mak, Adrian Cierpka, Tomasz Tymosiak, Serhij Krykun - Przemysław Banaszak, Bartosz Śpiączka. W drugiej połowie na boisku pojawili się także Michał Goliński, Kamil Pajnowski, Gabriel Matei, Bartłomiej Kalinkowski i Paweł Wojciechowski. Trzon zespołu pozostanie niezmienny również na boiskach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

  Spotkanie z Górnikiem w roli arbitra głównego poprowadzi Łukasz Szczech z Kobyłki (aktualnie Mazowiecki ZPN). W poprzednich rozgrywkach 37-letni arbiter dwukrotnie rozstrzygał spory podczas spotkań Pasów. Sędzia Szczech poprowadził mecz ćwierćfinałowy Fortuna Pucharu Polski, zakończony zwycięstwem 3:0 nad Chojniczanką Chojnice, a także starcie ze Śląskiem Wrocław w 21. kolejce ligowej. Cracovia podzieliła się wówczas punktami z rywalem z Dolnego Śląska, remisując 1:1.

  Na obiekcie beniaminka sędziemu Szczechowi pomagać będą Michał Pierściński i Marcin Lisowski. Arbitrem technicznym został Piotr Urban. Wóz VAR obsłużą Krzysztof Jakubik oraz Tomasz Listkiewicz.

  Transmisję ze spotkania Górnik Łęczna - Cracovia będzie można obejrzeć na dwóch antenach CANAL+ SPORT: głównej oraz trzecim kanale sportowym pod tą nazwą. Znajdziecie ją także w ramach usługi CANAL+ Online. Przedmeczowe studio rozpocznie się punktualnie o 14:45.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ