PKO BP Ekstraklasa: Paweł Gil arbitrem w niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią

  28.05.2020
  PKO BP Ekstraklasa: Paweł Gil arbitrem w niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią
  Poznaliśmy obsadę sędziowską 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Pierwszy mecz Pasów po wznowieniu rozgrywek poprowadzi arbiter z Lublina, Paweł Gil.

  To czwarty mecz Pasów, który w sezonie 2019/20 poprowadzi lubelski arbiter. We wszystkich wcześniejszych wypadkach gościł on na Stadionie przy ul. Józefa Kałuży 1, prowadząc mecze ligowe z Arką Gdynia, Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa. Przyniosły one Cracovii komplet dziewięciu punktów po zwycięstwach odpowiednio 3:1, 2:0 oraz 3:0.

  Sędzia Gil prowadził w trwających rozgrywkach łącznie piętnaście spotkań PKO BP Ekstraklasy oraz dwa w Lidze Europy. Po pandemii zdążył już powrócić do zawodu, prowadząc wczorajsze starcie Stali Mielec z Lechem Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. W trakcie wszystkich spotkań pokazał łącznie 84 żółte kartki oraz sześć czerwonych. Tyle samo razy wskazywał również na jedenasty metr boiska. 

  Po bokach boiska arbitrowi z Lublina asystować będą Marcin Borkowski i Bartłomiej Lekki. Sędzią technicznym został Sebastian Jarzębak. Na wozie VAR zasiądą Tomasz Musiał i Konrad Sapela.

  Pierwszy gwizdek w spotkaniu z Jagiellonią wybrzmi dokładnie o 15:00 w niedzielę. Mecz z powodów sanitarnych rozegrany zostanie przy zamkniętych trybunach - transmisję przeprowadzi Canal+ Sport.

  Przypominamy, że dostęp do spotkań PKO BP Ekstraklasy w ramach darmowego miesiąca w nowej usłudze operatora jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie [W TYM MIEJSCU].

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ