PKO BP Ekstraklasa: Paweł Gil poprowadzi mecz w Białymstoku

  08.04.2021
  PKO BP Ekstraklasa: Paweł Gil poprowadzi mecz w Białymstoku

  Poznaliśmy obsadę sędziowską 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Arbitrem w meczu Jagiellonii Białystok z Cracovią został Paweł Gil z Lublina.


  To trzecie spotkanie Pasów, jakie w trwających rozgrywkach poprowadzi sędzia Gil, z czego drugie wyjazdowe. Jedynym meczem, poprowadzonym przez lubelskiego arbitra w pasiastym Krakowie, było... jesienne spotkanie z Jagiellonią, wygrane przez nas 3:1. Bramki zdobywali wówczas Vestenický, Loshaj i Thiago. 

  W sezonie 2019/20 Paweł Gil sędziował Cracovii czterokrotnie - zawsze #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1. Pasy zgarnęły komplet punktów w trzech z czterech spotkań. Straciliśmy wówczas tylko dwie bramki, trafiając do siatki ośmiokrotnie.

  Podczas trwających rozgrywek sędzia Gil prowadził do tej pory piętnaście spotkań PKO BP Ekstraklasy, a także po jednym w Fortuna I Lidze, krajowym Pucharze oraz w fazie grupowej Lidze Europy UEFA (Bayer 04 Leverkusen - Hapoel Beer Szewa w listopadzie minionego roku).

  Łącznie we wszystkich meczach pokazał 83 żółte oraz pięć czerwonych kartek. Aż trzy z nich obejrzeli zawodnicy ligowego beniaminka, Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  W Białymstoku arbitrowi na liniach pomagać będą Konrad Sapela i Andrzej Zbytniewski. Arbitrem technicznym został Karol Iwanowicz. Wóz VAR obsłużą Paweł Raczkowski i Tomasz Listkiewicz.

  Pierwszy gwizdek meczu Jagiellonia - Cracovia wybrzmi już jutro, 9 kwietnia - dokładnie o 18:00.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ