PKO BP Ekstraklasa: Radomiak Radom - Cracovia, piątek, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  29.09.2022
  PKO BP Ekstraklasa: Radomiak Radom - Cracovia, piątek, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  W piątkowy wieczór na Stadionie Lekkoatletyczno - piłkarskim w Radomiu odbędzie się inauguracyjne spotkanie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W nim Pasy zmierzą się z miejscowym Radomiakiem. Dla ekipy pod wodzą Jacka Zielińskiego będzie to okazja do przełamania złej passy meczów bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych.

  Poprzednia kolejka rozgrywek odbyła się przed dwoma tygodniami. Podczas przerwy na występy drużyn narodowych, Pasy zagrały w spotkaniu na 100-lecie miechowskiego futbolu przeciwko Pogoni Miechów i wygrały z gospodarzami aż 12-1. Hat-trickami popisali się Patryk Makuch i Filip Balaj, po 2 bramki dołożyli od siebie Thiago i Karol Knap, a pozostałe dwa gole były dziełem Michala Sipľaka i Przemysława Kapka. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pojechali zaś do Urszulina i rywalizowali tam z Szachtarem Donieck przygotowującym się do kolejnych meczów Ligi Mistrzów. Polski klub zwyciężył 2-0 po golach Thabo Cele i Luísa Machado.

  Aktualnie w tabeli wyżej jest Cracovia zajmująca 6. miejsce z 14 punktami w dorobku. Tyle samo "oczek" uzbierał Radomiak, ale mała tabela z udziałem trzech zespołów jest na niekorzyść ekipy z województwa mazowieckiego, przez co radomianie są na 8. pozycji. W poprzedniej kolejce to zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego mógł być w lepszych nastrojach po podziale punktów z Pogonią Szczecin. Zieloni za to musieli uznać wyższość Rakowa Częstochowa, który zdobył 3 gole i nie stracił żadnego. Zwłaszcza pierwsza bramka autorstwa Fabiana Piaseckiego była powodem do zachwytów ekspertów piłkarskich w całym kraju. 

  W piątkowym meczu, Mariusz Lewandowski będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Na żółte kartki w obu zespołach muszą uważać Dawid Abramowicz, Mateusz Cichocki, Maurides, Raphael Rossi (Radomiak), Otar Kakabadze i David Jablonský (Cracovia). 

  Do tej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą 19 razy (2-krotnie w nieligowych Mistrzostwach Polski, 2 razy w Ekstraklasie, 8-krotnie w dawnej II Lidze, po 2 razy w barażu o II Ligę i w III Lidze, a także 3 razy w Pucharze Polski). Częściej, bo 8 razy zwycięsko z tych starć wychodziły Pasy. Po sześciu spotkaniach dochodziło do podziału punktów, a 5-krotnie ze zwycięstwa cieszyli się gracze radomskiego klubu. Licząc sam najwyższy szczebel rozgrywek i rywalizację nieligową, połowa z 4 meczów zakończyła się wygraną Cracovii, a po razie dochodziło do remisu i triumfu Radomiaka.

  Pierwszy gwizdek Damiana Sylwestrzaka z Wrocławia zaplanowano na godzinę 18:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Family i w usłudze Canal+ Online. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji tekstowej dostępnej za pośrednictwem klubowej strony internetowej. 

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ