Podsumowanie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy

04.05.2021

Na zakończenie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Pasy sięgnęły po komplet punktów i podtrzymały serię spotkań bez straconej bramki. Przyjrzyjmy się pozostałym wynikom w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Dwa pojedynki rozgrywane ostatniego dnia kwietnia rozpoczęły na dobre kolejną serię gier, formalnie zainaugurowaną środowym remisem na stadionie Jagiellonii. W Płocku, piłkarze Lechii Gdańsk po ekscytującej końcowej fazie spotkania odnieśli zwycięstwo w stosunku 3:1. Mniej emocji tego dnia dostarczyli piłkarze we Wrocławiu, gdzie Śląsk bezbramkowo zremisował z Zagłębiem Lubin.

Sobotnią rywalizację zainaugurował mecz na stadionie drużyny, która zapewniła sobie mistrzowski tytuł dzięki wcześniejszej stracie punktów przez Raków Częstochowa. W pojedynku Legii i rywali z Krakowa również nie ujrzeliśmy goli.

W kolejnym spotkaniu bramkowy remis padł w Szczecinie. Pogoń zremisowała 1:1 z Wartą Poznań. W szóstej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jonathan De Amo. Zawodnicy Stali Mielec w wyjazdowym meczu pokonali Lecha Poznań 2:1.

Poniedziałkowe spotkanie w Gliwicach zakończyło się po myśli gospodarzy. Piast po dwóch golach Jakuba Świerczoka pokonał Podbeskidzie. Na zakończenie kolejki Pasy podejmowały zespół Górnika. Już w trzeciej minucie meczu, po golu naszego Kapitana, zawodnicy Pasów objęli prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka.