Podsumowanie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21

  29.09.2020
  Podsumowanie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21

  Za nami niemal pełne pięć pierwszych kolejek nowego sezonu ligowego. Ostatnia z nich dokończona zostanie wkrótce - dwa spotkania 5. serii zostały przełożone z uwagi na udział polskich zespołów w kluczowej fazie eliminacji do europejskich pucharów.


  Mimo odłożenia w czasie starć Legia - Śląsk oraz Lech - Pogoń i wyjątkowo wolnej niedzieli ligowej, warto przyjrzeć się jednak spotkaniom, które rozegrane zostały w terminie. W piątek, sobotę oraz poniedziałek obejrzeć mogliśmy łącznie sześć spotkań.

  Już pierwsze z nich przyniosło nam historyczną chwilę dla układu bieżących rozgrywek. Warta Poznań jako pierwszy beniaminek wygrała swoje spotkanie, pokonując na wyjeździe Wisłę Płock 3:1! Duży udział w zwycięskim starciu miał pomocnik zespołu z Poznania, Łukasz Trałka, który dwukrotnie zaliczył asystę oraz sam zdobył jedną z bramek.

  Piątkowy wieczór przyniósł nam pierwszą stratę punktów w wykonaniu zespołu lidera. Górnik Zabrze, remisując na własnym obiekcie, nie stracił jednak pierwszej pozycji w tabeli - ich bezpośredni konkurent z Częstochowy stracił wszak punkty w starciu #NaStadionie Pasów.

  Poza zremisowanym meczem Cracovii, w sobotę oglądaliśmy dwa dodatkowe spotkania. Po trzy punkty sięgały w nich Lechia Gdańsk oraz Zagłębie Lubin. Dużo bardziej przekonujące było jednak zwycięstwo gdańszczan, którzy wygrali z beniaminkiem z Bielska aż 4:0. Zwycięstwo naszych niedawnych rywali z Lubina to jednak nie tylko skromny wynik 1:0, lecz również ważne "oczka" do ligowej tabeli.

  Kolejkę na ten moment zakończyło wczorajsze spotkanie w Mielcu, które przyniosło nam drugi triumf beniaminka w sezonie 2020/21. Stal Mielec pokonała na swoim stadionie zespół Piasta Gliwice, po emocjonującym spotkaniu wygrywając 3:2. Decydujący cios zadał Mateusz Mak, dwukrotnie trafiając do siatki gliwiczan.

  Prezentujemy komplet wyników spotkań 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21:

  Wisła Płock - Warta Poznań 1:3
  Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0
  Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1
  Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
  Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1
  Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2

  Lech Poznań - Pogoń Szczecin (przełożony)
  Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (przełożony)

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ