Przewodnicząca RN Comarch S.A., Pani Elżbieta Filipiak, wspiera akcję #UJdlaSzpitala

  24.03.2020
  Przewodnicząca RN Comarch S.A., Pani Elżbieta Filipiak, wspiera akcję #UJdlaSzpitala

  Przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarch S.A., Elżbieta Filipiak, wsparła dziś akcję #UJdlaSzpitala, przekazując 300 tys. złotych na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Datek zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z wirusem SARS-CoV-2.

  Zbiórka, w ramach której swój datek przekazała Pani Elżbieta Filipiak, ma na celu nabycie systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru. Urządzenie w bardzo szybkim czasie dezynfekuje pomieszczenie, do którego trafiają chorzy lub z podejrzeniem zakażenia. Obecnie taka procedura trwa znacznie dłużej, zajmując w niektórych przypadkach nawet 2 godziny, co spowalnia przyjęcia następnych pacjentów.

  Dzięki wsparciu Pani Prezes Szpital będzie jednak mógł również uzupełnić zasoby sprzętowe o monitor do endoskopów wraz z wyposażeniem: jednorazowymi bronchoskopami i videorurkami intubacyjnymi. To urządzenia kluczowe w walce z SARS-CoV-2 w rejonie dróg oddechowych podczas wywoływanego przez chorobę zapalenia płuc. Do tej pory wykorzystywano w tym celu wieżę endoskopową. Monitor jest sprzętem mniejszym, poręczniejszym, a także przeznaczonym do jednorazowego użytku. Jego obecność nie tylko usprawni pracę, ale także ograniczy ryzyko przeniesienia wirusa poza wydzielone obszary.

  Na koncie zbiórki zaksięgowano już 599 067,69 zł. Więcej informacji nt. akcji #UJdlaSzpitala znajdziecie [W TYM MIEJSCU].

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ