Rok pełen uznania i rozwoju – Cracovia Training Center w pigułce

  08.06.2022
  Rok pełen uznania i rozwoju – Cracovia Training Center w pigułce

  Niemal rok temu, 13 czerwca 2021 roku doszło do uroczystego otwarcia ośrodka Cracovia Training Center w Rącznej. Służy on głównie naszym zespołom seniorskim i młodzieżowym. Oprócz tego, bardzo często z usług ośrodka korzystają także zespoły klubowe z Polski, reprezentacje narodowe, a w najbliższej przyszłości również kluby z zagranicy.

  - Dotychczas w naszym ośrodku trenowało kilka klubów Ekstraklasy przygotowujących się do meczów na południu kraju. W tym gronie był także aktualny Mistrz Polski, Lech Poznań. - przyznaje Dyrektor Cracovia Training Center, Jarosław Koza. - Cracovia Training Center był też bazą dla reprezentacji Polski U-21. Dzięki temu w naszych progach gościliśmy m.in. Nicolę Zalewskiego, Jakuba Kamińskiego i Kacpra Kozłowskiego. Jeśli chodzi o drużyny narodowe, to były tutaj również reprezentacje U-18 i U-17 prowadzone przez Marcina Brosza i Dariusza Gęsiora, a także kadra U-15 dziewcząt – dodaje.

  Nasz ośrodek cieszy się także sporym uznaniem wśród przedstawicieli zespołów zagranicznych. To właśnie tutaj do jednego z turniejów szykowała się młodzieżowa reprezentacja Danii U-20. W najbliższych tygodniach zaś do grona ekip goszczących Cracovia Training Center dołączy kilka klubów spoza naszego kraju: - Mamy już zakontraktowane pobyty dwóch ekip z Izraela: Hapoelu Beer Szewa i Hapoelu Jerozolima. Podczas pierwszej wizyty przedstawiciele tych zespołów uznali, że obiekt spełnia ich oczekiwania, a tymi bez wątpienia są dostępność do dobrze przygotowanych boisk, hotelu i wyżywienia w jednym miejscu, a także bliskość lotniska. Oprócz tego w sierpniu będziemy gościć młodzieżowe zespoły U-17 i U-18 z Izraela, Cypru, Grecji i Rumunii - twierdzi zarządający obiektem w Rącznej.

  Dodatkowo Jarosław Koza podkreśla, że wizyty innych zespołów to tylko część oferty Cracovia Training Center - warto jednak pamiętać o tym, że prawo pierwszeństwa korzystania z naszych obiektów ma zawsze Cracovia. Ośrodek jest dostępny dla naszych ekip w każdym momencie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba – przyznaje.

  Można zauważyć, że po roku od uroczystego otwarcia ośrodka, Cracovia Training Center nie tylko jest miejscem przydatnym dla Pasów, ale także cieszy się niemałym uznaniem wśród osób z zewnątrz, które korzystają z tego miejsca przy okazji swoich przygotowań.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ