Szkoła Mistrzostwa Sportowego - witamy przy ul. Wielickiej 101! [FOTO]

  • Galerie
17.09.2021
Szkoła Mistrzostwa Sportowego - witamy przy ul. Wielickiej 101! [FOTO]

Od 1 września br. tereny dawnej siedziby najstarszego Klubu sportowego w Polsce zyskały nowy charakter. Wraz z inauguracją roku szkolnego 2021/22 przy ul. Wielickiej 101 swoją nową lokalizację zyskała krakowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego!


Za nami pierwsze dni nauki młodych sportowców w nowym, dla nas doskonale znanym miejscu. Przez długie lata służyło pierwszemu zespołowi oraz grupom młodzieżowym Cracovii, znajdowały się tam również Klubowe biura. Wraz z początkiem 2021 roku ich budynki przeszły generalny remont - z którego efektów korzystają uczniowie SMSu.

To właśnie pod tym adresem odbywać się będzie edukacja przyszłych pokoleń, stanowiących o sile lokalnego i krajowego futbolu.Krakowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego działa nieprzerwanie od 1996 roku i wkracza w drugie ćwierćwiecze. Jej założeniem jest łączenie nauki na poziomie licealnym z przygotowaniem do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej.

Placówka dąży do utrzymania wysokich standardów w edukacji oraz szkoleniu piłkarskim, by wzmocnić karierę sportową każdego Ucznia. Czyni to z powodzeniem, a jej wychowankowie dziś regularnie reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Wielu z nich jest także doskonale znanych Kibicom Pasów - mury krakowskiego SMSu opuścili między innymi wieloletni obrońca Cracovii, Paweł Jaroszyński, czy też pomocnik zespołu Leeds United, Mateusz Klich.Pod nowym adresem od 1 września swoją edukację odbiera prawie 200 przyszłych piłkarzy, zgromadzonych w dziesięciu klasach - obejmujących zarówno ostatni rok trzyletniego liceum, jak i pierwsze klasy liceum czteroletniego. Wraz z początkiem cyklu szkolnego 2021/22 młodzi sportowcy odbierają nie tylko kolejne szlify edukacyjne, ale i na co dzień zapoznają się z nowymi możliwościami, jakie przyniosło ulokowanie zasłużonej szkoły przy ul. Wielickiej 101.

Placówka dysponuje sześcioma boiskami, w tym dwoma z naturalną nawierzchnią. Uczniowie korzystać mogą również z infrastruktury towarzyszącej szkole – stołówki i internatu, tworzącymi harmonijne środowisko, w którym mogą zarówno się uczyć jak również trenować i wypoczywać. W nowo zaadoptowanych pomieszczeniach już teraz odnajdują się przyszli sportowcy, których niejednokrotnie podziwiać będziemy na polskich i europejskich boiskach.Oficjalna inauguracja nowej lokalizacji Szkoły nastąpi jeszcze w tym roku. O jej planach informować będziemy na bieżąco.

Witamy pod nowym adresem! Niech służy Wam tak dobrze, jak nam przez długie lata.

Nowy wygląd obiektów przy ul. Wielickiej 101 prezentujemy w poniższej galerii:CRACOVIA TO RÓWNIEŻ