W sobotę II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka

  26.09.2022
  W sobotę II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka

  Już 1 października odbędzie się druga edycja Turnieju Charytatywnego o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka. Obiekty Pasów w Rącznej staną się areną rywalizacji, której celem będzie nie tylko zwycięstwo, ale - przede wszystkim - realna pomoc.

  Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka to rywalizacja zespołów, reprezentujących instytucje miejskie Krakowa, służby porządkowe, a także przedstawicieli świata polityki oraz kultury. Zwycięska drużyna liczyć może na ufundowaną przez Profesora Janusza Filipiaka nagrodę główną w wysokości 5 tys. złotych.

  Kluczowym elementem Turnieju stanie się jednak przyświecający mu cel charytatywny. Fundusze, zgromadzone podczas zmagań, przeznaczone zostaną na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

  Organizacja ta od 2006 roku nieprzerwanie wspiera rodziny nieuleczalnie chorych dzieci w najtrudniejszych sytuacjach. Podopieczni Hospicjum otrzymują pomoc na wielu płaszczyznach, obejmujących zarówno opiekę medyczną, jak i pozamedyczną.

  Poza rywalizacją boiskową, w trakcie turnieju prowadzona będzie licytacja gadżetów sportowych, m.in. koszulek reprezentacji Gruzji, Kosowa i Polski U-21 z podpisami piłkarzy Pasów, którzy brali udział w niedawnych zgrupowań swoich drużyn narodowych. Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w aukcji!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ