Zmarł Edward Kasprzyk, członek Rady Seniorów KS Cracovia

  01.07.2021
  Zmarł Edward Kasprzyk, członek Rady Seniorów KS Cracovia

  Ze smutkiem informujemy o śmierci byłego zawodnika najstarszego Klubu sportowego w Polsce, Edwarda Kasprzyka. Wieloletni piłkarz Pasów, reprezentant kraju i członek Rady Seniorów KS Cracovia odszedł w wieku 90 lat.


  Urodzony w Krakowie Edward Kasprzyk był wychowankiem Prądniczanki, której barwy reprezentował przez pierwszych sześć lat piłkarskiej kariery, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Zwyczajowo występował wówczas w napadzie, okazjonalnie zajmując także pozycję na lewym skrzydle - i tak też pozostało już do końca jego piłkarskiej kariery.

  Po dwóch krótkich epizodach na Pomorzu Zachodnim, kolejno w Koszalinie i Szczecinie, w 1954 powrócił do rodzinnego miasta, przywdziewając koszulkę w Pasy. Jako zawodnik Cracovii przez kolejne sześć lat, zapisał bogatą kartę w dziejach najstarszego Klubu sportowego w Polsce. W trakcie wszystkich sezonów rozegrał ponad 200 spotkań, zdobywając w nich łącznie 102 bramki.

  Z zespołem Pasów zaliczył awans z drugiej ligi do ówczesnej ekstraklasy, także i w najwyższej klasie rozgrywkowej pozostając wiodącą postacią drużyny. Reprezentował Polskę w zespole biało-czerwonej kadry B, wspierając również reprezentację Krakowa.

  Ostatnie lata kariery spędził w zespole krakowskiego Hutnika, po jej zakończeniu zostając członkiem Rady Seniorów KS Cracovia. W tym zasłużonym gronie zasiadał od 1986 roku. W uznaniu sportowych zasług dla najstarszego Klubu sportowego w Polsce został odznaczony Medalem Merenti KS Cracovia, a także licznymi odznakami jubileuszowymi.

  W swoją ostatnią drogę Edward Kasprzyk wyruszy 2 lipca o godz. 13:00. Ceremonia pogrzebowa będzie mieć miejsce w nowej kaplicy Cmentarza Prądnik Czerwony, ulokowanej przy ul. Powstańców 48.

  Cześć jego pamięci! Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i krewnym Zmarłego.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ