Centralna Liga Juniorów U-17: Cracovia - Lech Poznań, godz. 17:00

  27.06.2021
  Centralna Liga Juniorów U-17: Cracovia - Lech Poznań, godz. 17:00

  Przed nami rewanżowe starcie w walce o medale mistrzostw Polski do lat 17! Pasy zagrają z Lechem Poznań na obiektach Cracovia Training Center dziś o 17:00.


  Po pierwszym meczu półfinałowym w zdecydowanie lepszej sytuacji znajdują się nasi dzisiejsi goście. Lech wykorzystał atut własnego boiska w doskonały sposób, pokonując zespół Pasów 3:0. Cracovia U-17 musi dziś od samego początku gonić wynik, by wciąż marzyć o grze o złoto. 

  "Zakładając pasiastą koszulkę w niedzielę będziemy z dumą reprezentować klub i walczyć. W sporcie wszystko jest możliwe. Zapraszamy wszystkich na drugie spotkanie półfinałowe w niedzielę do Cracovia Training Center - będziemy chcieli zaprezentować jak najlepszy futbol i dać radość kibicom zgromadzonym na trybunach!" - zapowiedział przed meczem Kapitan zespołu U-17, Oliwier Hyla.

  Lech Poznań przystępuje do gry o medale z pozycji zwycięzcy grupy "B" Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Zacięta rywalizacja o prawo walki w półfinałach między Kolejorzem oraz Pogonią Szczecin trwała niemal do samego końca rozgrywek - finalnie obydwa zespoły rozdzieliły zaledwie trzy punkty po potknięciu się "Dumy Pomorza" w ostatniej kolejce. Pogoń zremisowała wówczas w derbowym starciu z FASE Szczecin, podczas kiedy Lech pewnie pokonał Błękitnych Wronki na wyjeździe (3:0 dla poznaniaków).

  Przez rundę wiosenną CLJ U-17 Lech przeszedł zaledwie z jedną porażką na koncie. Od naszego rywala lepsza okazała się właśnie szczecińska Pogoń, która w 3. kolejce ligowej pokonała Kolejorza 4:2. Ponadto Lech trzykrotnie dzielił się punktami, pozostałe mecze zazwyczaj pewnie wygrywając.

  O sile ognia dzisiejszego rywala naszych juniorów stanowi szczególnie trzech zawodników, którzy w ostatnich miesiącach reprezentowali Lecha w czołówce ligowych strzelców. Tej wiosny, jeszcze przed rozpoczęciem rundy półfinałowej, siedmiokrotnie do siatki trafiał Filip Wełniak, zaś sześć razy - Igor Kornobis i Hubert Szulc. Wspólnie zdobyli aż 19 bramek z ogólnej puli 36 strzelonych przez Lecha. W pierwszym meczu 1/2 finału swoją siódmą bramkę w sezonie zdobył Szulc.

  O wyniku drugiego starcia z Kolejorzem poinformujemy na naszej stronie internetowej. Chłopaki, trzymamy kciuki!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ