Centralna Liga Juniorów U-17: Wygrywamy po ekscytującej końcówce!

14.11.2021

Decydująca bramka w ostatnich minutach i obroniony rzut karny - po wielkich emocjach juniorzy młodsi pokonali dziś kielecką Koronę 3:2, umacniając się na pozycji wicelidera!

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla zawodników Cracovii. W 6. minucie prowadzenie zespołowi Pasów uderzeniem zza pola karnego dał Łukasz Kurek. Futbolówka kopnięta przez naszego piłkarza przeleciała obok bezradnego golkipera Korony i trafiła w samo okienko bramki gości. Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać – w 22. minucie meczu na czterdziestym metrze od bramki zespołu gości piłkę otrzymał Wiktor Piekarz i po przebiegnięciu z nią niemalże połowy boiska pewnym strzałem zdobył bramkę na 2:0. Rezultat ten nie utrzymywał się długo, gdyż już po dwóch kwadransach na tablicy wyników widniał remis. Najpierw w 26. minucie pięknym uderzeniem popisał się Marcel Łukawski, a niespełna 4 minuty później gola głową zdobył Daniel Bąk. Wyrównująca bramka uspokoiła to spotkanie, które do przerwy nie zmieniło już swojego obrazu.

Po zmianie stron, przez dłuższy czas byliśmy świadkami meczu walki z małą liczbą okazji strzeleckich. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w stronę podziału punktów, sprawy w swoje ręce wziął wprowadzony z ławki Michał Dykacz. Napastnik Pasów bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Korony i na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyprowadził drużynę juniorów młodszych na prowadzenie. Euforia zawodników Cracovii nie trwała długo. W 90. minucie faulu w polu karnym naszego zespołu dopatrzył się arbiter, w konsekwencji wskazując na 11. metr. Szczęśliwie dla Pasów, stojący w bramce Kacper Podlipni najwyraźniej stwierdził, że jeden obroniony rzut karny w tygodniu to zdecydowanie za mało i po świetnej interwencji w meczu z Wisłą Puławy, dołożył dziś do swojej kolekcji kolejną kapitalną paradę. Do końca spotkania zawodnicy Korony podejmowali próby dalekich podań w pole karne, ale bezskutecznie. 3 punkty zostają w Krakowie!

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa "D": Cracovia - Korona Kielce 3:2 (2:2)