Centralna Liga Juniorów U-18: Arka Gdynia - Cracovia, godz 11:00

  09.11.2019
  Centralna Liga Juniorów U-18: Arka Gdynia - Cracovia, godz 11:00
  Po przełamaniu się w miniony weekend z Hutnikiem, podopieczni Trenera Jakuba Dziółki zawalczą dziś o kolejne trzy ważne punkty - tym razem na wyjeździe. O godzinie 11:00 w Gdyni nasi juniorzy starsi zagrają z Arką.

  Gdynianie, podobnie jak młode Pasy, w miniony weekend wrócili na zwycięskie tory. Wyjazdowe spotkanie w Zabrzu zakończyło się ich wygraną 2:0 po bramkach zdobywanych w drugiej połowie przez Kamila Skręta oraz Radosława Nowickiego. 

  Dołożone do ogólnego dorobku trzy punkty umacniają ogólny, udany obraz wyników juniorów Arki tej jesieni. Z bilansem dwudziestu "oczek" gdynianie znajdują się na ósmym miejscu - dokładnie w środku tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Wyrównany jest również bilans bramkowy naszych dzisiejszych rywali. Dziewiętnastokrotnie trafiali oni do siatki innych zespołów, tracąc siedemnaście bramek. Dały im one sześć zwycięstw, pięć porażek oraz dwa remisy.

  Zdecydowanie częściej jednak Arkowcy triumfują na własnym boisku. Podczas spotkań, rozgrywanych na Narodowym Stadionie Rugby, gracze Arki wygrywali czterokrotnie, podczas gdy w delegacji jedynie dwa razy, częściej (trzykrotnie) przegrywając. Podobna zależność zachodzi również w kwestii bilansu bramkowego, który staje się niekorzystny dopiero podczas wyjazdów.

  Przed naszymi zawodnikami tym samym zadanie niełatwe, lecz jego powodzenie z pewnością wiele mogłoby pomóc w walce o lepszą pozycję w tabeli rozgrywek centralnych. Z trudnego terenu możemy przywieźć dziś bardzo ważne trzy punkty. Do boju!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ