Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - UKS SMS Łódź, godz. 11:00

11.10.2020

Po tygodniowej przerwie, spowodowanej odwołaniem spotkania z Pogonią Szczecin, do rozgrywek wraca nasza drużyna juniorów starszych! Na obiekcie Prądniczanki zmierzymy się dziś z UKS SMS Łódź - start meczu już o 11:00.

Dzisiejsze spotkanie ma kluczowe znaczenie dla układu górnej części tabeli sezonu 2020/21. Ulokowany na szóstym miejscu UKS SMS to bezpośredni sąsiad Pasów w tabeli, który również legitymuje się zdobyciem 13 "oczek" - choć potrzebował do tego jednego spotkania więcej. Wynik bezpośredniego starcia zdecyduje, który z zespołów będzie miał większe szanse, by dołączyć do ścisłej czołówki w trwających rozgrywkach.

Spotkania z udziałem łódzkiej szkółki należą zazwyczaj do emocjonujących. Bilans bramkowy UKS jest stosunkowo wyrównany, wynosząc piętnaście bramek strzelonych do dwunastu straconych w ośmiu rozegranych spotkaniach.

Młodzi łodzianie do tej pory byli zdolni do odwrócenia losów swoich spotkań. Za nimi między innymi wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Legią, kiedy w ostatnich dwudziestu minutach meczu początkowo doprowadzili do wyrównania, a następnie wygrali całe spotkanie. Na uwagę zasługuje również zwycięstwo nad drugim zespołem z Warszawy w tych rozgrywkach, odniesione w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach. Jedyną bramkę w starciu z Escolą Varsovia gracze UKS zdobyli w 90 minucie meczu.

Do siatki trafił wówczas Oskar Świątkowski, który jest jednym z aż dziewięciu strzelców bramek dla zespołu z Łodzi. Dorobek bramkowy UKS SMS rozdziela się na wyjątkowo wiele postaci, a drużyna pracuje jako jeden organizm. W związku z tym być może statystyki indywidualne nie należą do imponujących, lecz UKS niezmiennie jest zespołem, którego należy się obawiać.

Wielkie emocje czekają nas już od 11:00! Ze spotkania przeprowadzimy transmisję wideo oraz relację tekstową. Obydwie wystartują tuż przed rozpoczęciem meczu.

Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie KS Prądniczanka. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. św. Andrzeja Boboli 5 i na co dzień swoje spotkania rozgrywa na nim prądnicki zespół seniorów. Gospodarze występują aktualnie w klasie okręgowej, grupie Kraków II.

Obiekt przed rokiem został gruntownie zmodernizowany. Na odnowionych trybunach zasiąść może 1224 Kibiców. Boisko, na którym mecz rozgrywać będą nasi zawodnicy, ma wymiary 100x63 m i pokryte jest sztuczną nawierzchnią.