Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Zagłębie Lubin, godz. 10:00

09.09.2020

Środa to dla najstarszej pasiastej grupy juniorów czas nadrabiania zaległości. Dokładnie o 10:00 na krakowskim AWF zmierzymy się z Zagłębiem Lubin.

Mecz ten miał zostać rozegrany w ramach 3. serii gier Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Finalnie jednak został przełożony z uwagi na okres izolacji, wprowadzony w klubie z Lubina.

Ta wyjątkowa sytuacja przełożyła się jednocześnie na to, że nasz dzisiejszy rywal to zespół z najmniejszą liczbą rozegranych spotkań w sezonie 2020/21. Podczas gdy znakomita większość drużyn rywalizowała na boisku już czterokrotnie - za Zagłębiem zaledwie dwa starcia, z czego jedno z nich również zostało rozegrane z opóźnieniem. W minioną środę gracze z Lubina nadrabiali bowiem zaległość z 2. kolejki, pokonując zespół Lechii Gdańsk 1:0.

Jest to zarazem jedyna bramka, która padła w dotychczas rozegranych spotkaniach Zagłębia U-18. W pierwszej serii gier lubinianie zremisowali bezbramkowo z UKS SMS Łódź. Na bazie tej niewielkiej liczby przypadków można więc spodziewać się, że dziś na boisku AWF zobaczymy wyrównane spotkanie, którego wynik decydować będzie się do ostatnich akcji meczu. Młode Zagłębie wspomnianą wcześniej jedyną bramkę zdobyło wszak w końcowych minutach spotkania. Trzy punkty lubinianom w ostatnią środę zapewnił w 80 minucie siedemnastoletni Rafał Dzidek.

Do starcia-zagadki nasi zawodnicy przystąpią uskrzydleni derbowym zwycięstwem po trafieniu Przemysława Kapka. Od wygranej w prestiżowym starciu z lokalną rywalką minęły zaledwie trzy dni. Podopieczni Trenera Andrzeja Paszkiewicza mogą szybko pokusić się o kolejne trzy punkty.

Ich walkę o pełną pulę śledzić będzie można w mediach klubowych MKS Cracovia SSA. Ze spotkania na krakowskim AWF zostanie przeprowadzona transmisja wideo, a najświeższe doniesienia z murawy opisze również nasza relacja tekstowa. Pierwszy gwizdek o 10:00!