Centralna Liga Juniorów U-18: Derby Krakowa, godz. 10:00

  09.10.2021
  Centralna Liga Juniorów U-18: Derby Krakowa, godz. 10:00

  Przed nami ważny, prestiżowy mecz na początek piłkarskiego weekendu! Liderujący w ligowej tabeli juniorzy starsi Pasów podejmą lokalną rywalkę.


  Derbowe starcie na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-18 - poza walorem emocjonalnym - będzie mieć dziś dodatkowe, szczególne przełożenie na losy obydwu zespołów w rozgrywkach.

  Dla nas poranne starcie stanowi okazję do umocnienia się na dłużej na pierwszej pozycji w tabeli i oddalenia od bezpośrednich rywali, których od Pasów dzielą na ten moment dwa "oczka". Goście zaś szukać będą okazji, by wyrwać się z okolic środka tabeli. Na ten moment drugi krakowski zespół na tym szczeblu ulokowany jest na ósmej pozycji w szesnastozespołowej lidze.

  Choć derby same w sobie pozostają meczem innym, niż wszystkie, statystyka przed pierwszym gwizdkiem zdaje się przemawiać zdecydowanie za zespołem Pasów. Nasi dzisiejsi rywale w bieżącym sezonie mają trudności z podjęciem walki w meczach wyjazowych. W trzech spotkaniach w roli gości tylko raz zapewnili sobie komplet punktów, pokonując jedną bramką beniaminka z Poznania. Zespół Trenera Wojciecha Ankowskiego pozostaje jednocześnie niepokonany na obiektach Cracovia Training Center.

  Mecz o szczególnie istotne punkty rozpocznie się punktualnie o 10:00 i będzie transmitowany w Klubowych mediach. Ze spotkania derbowego przewidziana jest transmisja wideo, do której link udostępnimy bezpośrednio przed spotkaniem.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ