Centralna Liga Juniorów U-18: Górnik Zabrze - Cracovia, godz. 12:00

  02.05.2021
  Centralna Liga Juniorów U-18: Górnik Zabrze - Cracovia, godz. 12:00

  Nim z zespołem z Zabrza zmierzy się pierwszy zespół Pasów, swój mecz z Górnikiem zagrają nasi juniorzy! Wyjazdowe spotkanie rozpocznie się w samo południe.


  Mecz Górnik - Cracovia może mieć duże znaczenie dla układu sił w środkowej części tabeli Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Dzisiejsi gospodarze oddaleni są od Pasów o zaledwie dwa punkty. Te "oczka" możemy dziś zniwelować, zbliżając się do górnej części tabeli i zapewniając lepszą pozycję przed intensywnym okresem na przełomie maja i czerwca.

  Górnik Zabrze w sezonie 2020/21 broni tytułu mistrzowskiego, wywalczonego w poprzednich rozgrywkach, zakończonych przedwcześnie przez eskalację pandemii wirusa SARS-CoV-2. Już teraz wiemy jednak, że będzie to zadanie bardzo trudne - choć górnicy rozegrali o dwa spotkania mniej od aktualnego lidera, to jednak tracą do pierwszej pozycji aż czternaście "oczek". Zaległe spotkania mogą pomóc rywalom w walce o wysokie cele, lecz nie staną się z pewnością lekiem na całe zło.

  W nowym sezonie Górnik nie uznaje kompromisów podczas spotkań domowych. Jako jedyna obok Hutnika Kraków drużyna, zabrzanie nie podzielili się jeszcze punktami na swoim terenie. W roli gospodarza wygrali pięć spotkań, tyle samo razy przegrywając. Jednocześnie jednak w pierwszej rundzie rozgrywek podzielili się punktami z zespołem Trenera Andrzeja Paszkiewicza, remisując z nami na obiektach AWF 1:1. Bramkę dla Pasów zdobył wówczas Aleksander Ciesielski.

  Pierwsze spotkanie po przedłużonej przerwie wiosennej okazało się dla rywali bardzo niekorzystne - Zagłębie Lubin na własnym terenie pokonało Górnika aż 5:1. Liczymy na to, że ponownie zabrzanie będą musieli uznać dziś wyższość rywala.

  Mecz z Górnikiem Zabrze wystartuje o godzinie 12:00 na obiektach rywala. Chłopaki, życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ