Centralna Liga Juniorów U-18: Gwarek Zabrze - Cracovia, godz. 12:00

  18.11.2020
  Centralna Liga Juniorów U-18: Gwarek Zabrze - Cracovia, godz. 12:00

  Przed nami zaległe spotkanie 13. kolejki rozgrywek juniorów starszych! Pasy w samo południe zmierzą się dziś z Gwarkiem Zabrze na terenie rywala.


  Zespół dzisiejszych gospodarzy na ten moment znajduje się na miejscu zagrożonym spadkiem z Centralnej Ligi Juniorów. Od bezpiecznych lokat oddzielają ich - co prawda - trzy "oczka", lecz nawet ich zdobycie nie ułatwi Gwarkowi wyjścia z trudnej sytuacji.

  Na ostatniej pozycji, gwarantującej pozostanie w rozgrywkach, ulokowany jest zespół Jagiellonii Białystok. Białostoczanie jednak w miniony weekend wygrali bezpośrednie spotkanie z zabrzanami, pokonując Gwarka trzema bramkami - z czego dwiema strzelonymi w pierwszych pięciu minutach.

  To jednak nie defensywa jest kluczowym problemem naszych dzisiejszych rywali. Gwarek Zabrze to zespół, który zdobywa średnio zaledwie jedną bramkę na mecz. To druga najgorsza średnia w rozgrywkach CLJ U-18: rzadziej strzela jedynie Hutnik Kraków, okupujący jednak ostatnią lokatę w ligowej tabeli.

  Z trzech dotychczasowych zwycięstw Gwarka dwa zostały odniesione w roli gospodarzy. Zabrzanie pokonywali wówczas wspomnianego Hutnika, a także UKS SMS Łódź. W Zabrzu jeden punkt pozostał również po bezbramkowym remisie z Escolą Varsovia.

  Pasom dzisiejsze zwycięstwo umożliwi powrót do szerokiej ligowej czołówki. Podopiecznych Trenera Paszkiewicza, mających na koncie zaległe spotkanie, od podium dzieli pięć "oczek". Dziś możemy nadrobić większą część tej straty.

  Ruszamy o 12:00 - chłopaki, trzymamy kciuki!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ