Centralna Liga Juniorów U-18: Pierwsza porażka w sezonie

18.09.2021

W szóstej serii gier CLJ do lat 18 nasi juniorzy starsi niestety ponieśli pierwszą porażkę w nowych rozgrywkach, ulegając Lechowi Poznań na wyjeździe.

Centralna Liga Juniorów U-18: Lech Poznań - Cracovia 1:0

Skład Pasów: Kramarz - Hyla, Wójcik, Zarzycki (Ciesielski 75'), Konieczny - Ziewiec - Mrozik, Kolec, Wojtysko, Gut - Kapusta (Ptak 70')

"Niestety doznaliśmy pierwszej porażki w tym sezonie - w Poznaniu przegrywamy 1:0. Rywal miał optyczną przewagę w pierwszej części spotkania, natomiast my konsekwentnie pracowaliśmy w defensywie, aby rywal nie mógł stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Przeciwnik głównie szukał trafienia w stałych fragmentach gry, a także mógł wykorzystać nasz indywidualny błąd w fazie budowania - lecz przed utartą bramki uratował nas Filip Kramarz, kapitalnie interweniując.

Na drugą połowę wyszliśmy odważniej, chcieliśmy w niektórych momentach spotkania odbierać piłkę w sektorze bramki rywala. Nasze akcje głównie bazowały na agresywnym przechwycie piłki i szybkim ataku. Mecz stał się zdecydowanie bardziej otwarty - obydwa zespoły mogły wyjść na prowadzenie. Dodatkowo w 65. minucie należał nam się rzut karny, po indywidualnej akcji Guta - przeciwnik sfaulował w polu karnym, jednak sędzia główny nie dopatrzył się przewinienia rywali.

Niestety, w ostatniej minucie spotkania zespół gospodarzy odpowiednio sfinalizował w polu karnym dośrodkowanie z bocznej strefy boiska. Czujemy pewien niedosyt, ponieważ wiele zostawiliśmy zdrowia i niewiele zabrakło, abyśmy z trudnego terenu przywieźli przynajmniej jeden punkt. Już za tydzień będziemy chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę, aby tego dokonać będziemy musieli pokonać na własnym boisku warszawską Legię." - podsumował spotkanie Oliwier Hyla.