Cracovia Talent Day za nami, kilku zawodników z szansą na pozostanie w Pasach

  20.06.2024
  Cracovia Talent Day za nami, kilku zawodników z szansą na pozostanie w Pasach

  We wtorek w Rącznej ponad 30 zawodników z kilkunastu klubów miało okazję sprawdzić się w Cracovia Talent Day przeznaczonego dla rocznika 2010. Kilku z nich już niedługo otrzyma szansę sprawdzenia się w barwach Pasów w większym wymiarze czasowym.

  Łącznie w testach wzięło udział 31 zawodników (w tym 3 bramkarzy) z 18 klubów, w tym także Klubów Partnerskich Cracovii. Całość zaczęła się od szybkiej części organizacyjnej przeprowadzonej jeszcze w szatni, po której zawodników "przejęli" trenerzy przygotowania motorycznego, Miłosz Lewandowski i Michał Serafin. Przeprowadzili oni rozgrzewkę, a następnie przeszli do testów motorycznych z użyciem fotokomórek, które sprawdzały szybkość zawodników na dystanie 5, 10 i 30 metrów.

  Po części motorycznej przyszła pora na grę wewnętrzną, w której zawodnicy zostali przypisani do swoich nominalnych pozycji i w formacie 11 vs 11 zagrali 4 razy po 15 minut.

  "Ich gra podlegała ocenie trenerów naszej Akademii. Na podstawie ocen trenerów wyłoniliśmy 3 zawodników, którzy zostaną telefonicznie poinformowani o kolejnych testach, które odbędą się już w lipcu wraz ze startem przygotowań drużyny U-15. Testy odbędą się za zgodą klubu, który obecnie reprezentują" - podsumowuje trener Konrad Stańczyk, koordynator szkolenia w pionie U14-U16, a od niedawna członek sztabu pierwszej drużyny Cracovii.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom testów i trzymamy kciuki za Wasz dalszy piłkarski rozwój!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ