Derby na koniec sezonu i mecz o wszystko U-15 [ZAPOWIEDŹ MECZÓW AKADEMII 1-2 CZERWCA]

  31.05.2024
  Derby na koniec sezonu i mecz o wszystko U-15 [ZAPOWIEDŹ MECZÓW AKADEMII 1-2 CZERWCA]

  Seniorzy już zakończyli grę w sezonie 23/24, ostatnie jego akordy czekają zespoły młodzieżowe. Juniorzy starsi w ostatnim meczu udadzą się na wyjazdowe derby Krakowa, z kolei trampkarze starsi zagrają ze Stalą Rzeszów o przepustki do gry o medale mistrzostw Polski U-15. Oto wszystkie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego weekendu!

  Juniorzy starsi od jakiegoś czasu są już pewni pozostania w Centralnej Lidze Juniorów na kolejny sezon, czego nie mogą powiedzieć ich sobotni rywale. Zespół trenera Wojciecha Ankowskiego czeka prestiżowy wyjazd do Myślenic na mecz z walczącą o utrzymanie w CLJ Wisłą Kraków. Sobotni gospodarze zrobili duży krok w tym kierunku, pokonując przed tygodniem na wyjeździe Lecha Poznań, ale by pozostać w lidze muszą wygrać z Pasami. Nasi zawodnicy z pewnością mają inny plan na nadchodzący mecz i będą chcieli w dobrym stylu pożegnać kończący się sezon, najlepiej nawiązując do zwycięstwa 5:0 z rundy jesiennej.

  Wisła Kraków vs Cracovia U-19, sobota, 1 czerwca, 12:00, Myślenice

  Trampkarze starsi w ostatnich tygodniach zapracowali na mecz, który czeka ich już w niedzielę. W pewnym momencie wydawało się, że Stal Rzeszów może być już nie do dogonienia w tej rundzie, zawodnicy trenera Marcina Dudzińskiego konsekwentnie wykonywali jednak swoje zadanie, a rywale w końcu się potknęli. Efekt? W niedzielę zwycięstwo zapewni Pasom pierwsze miejsce w grupie D i w efekcie awans do fazy finałowej CLJ U-15, gdzie gra toczyć się będzie już bezpośrednio o medale mistrzostw Polski. Nie pozostaje nic, tylko trzymać mocno kciuki za naszych zawodników!

  Cracovia U-15 vs Stal Rzeszów, niedziela, 2 czerwca, 12:00, Cracovia Training Center Rączna

  Drużyna U-16 w środku tygodnia pokonała wysoko na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę 7:2, w sobotę będzie zatem chciała pójść za ciosem, kiedy do Rącznej przyjedzie Limanovia. Nasz zespół wciąż ma szanse na ligowe podium, do tego niezbędne będzie jednak zwycięstwo.

  Cracovia U-16 vs Limanovia, sobota, 1 czerwca, 10:00, Cracovia Training Center Rączna

  ---

  Coraz bliżej zwycięstwa w Małopolskiej Lidze Trampkarzy jest nasz zespół U-14, który na dwie kolejki przed końcem na 3 punkty przewagi nad drugim Hutnikiem Kraków. Kolejny krok w tym kierunku mogą wykonać w sobotę, kiedy udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Wandą Kraków.

  Wandra Kraków vs Cracovia U-14, sobota, 1 czerwca, 10:00, ul. Darwina

  ---

  Jeśli chodzi o młodsze kategorie wiekowe, to druga drużyna U-13 w niedzielę zmierzy się w CTC z Bronowianką, a U-12 zagra na wyjeździe ze Sportowcem Modlniczka. U-11 w sobotę uda się na turniej do Kryspinowa a pierwszą drużynę U-10 czeka turniejowy weekend, bo w sobotę sprawdzą się w Krymex Cup w Chrzanowie, a w niedzielę z ZPS Cup w Sosnowcu. Drugi zespół U-10 w niedzielę uda się do Olszowic na mecz ze Spartą Świątniki, natomiast nasi najmłodsi podopieczni zagrają z Proszowianką (U-9) i AP Bumerang (U-8).

  Oto graficzne przedstawienie wszystkich wydarzeń z udziałem drużyn naszej Akademii:

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ