Drużyna U-13 z 2. miejscem w Future Cup

  14.09.2023
  Drużyna U-13 z 2. miejscem w Future Cup

  Prowadzona przez trenerów Tomasza Dziadowca i Damiana Judkę drużyna z rocznika 2011 zajęła drugie miejsce w Future Cup, rozgrywanym w podwarszawskich Oborach. Królem strzelców całego turnieju został zawodnik Pasów, Borys Podolecki.

  Future Cup rozplanowany został na dwa dni. W sobotę 32 zespoły zostały podzielone na cztery ośmiozespołowe grupy, a mecze tej fazy pozwolił na uszeregowanie drużyn już w rywalizacji finałowej. W niedzielę ponownie uczestnicy mierzyli się w czterech grupach, tym razem jednak, w zależności od sobotnich wyników, zostali uszeregowani w kolejnych grupach. Najlepsi grali między sobą w "Lidze Mistrzów", a potem kolejne zespoły odpowiednio w "Lidze Europy", "Lidze Konferencji" i "Pucharze Polski".

  Cracovia w całej rywalizacji wystawiła dwa zespoły z rocznika 2011 (łącznie 22 zawodników). Pierwszy zespół Pasów zakwalifikował się do "Ligi Mistrzów", drugi z kolei rywalizował w "Pucharze Polski". Ostatecznie Cracovia I zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Jagiellonii Białystok. Drugi zespół z kolei okazał się najlepszy w swojej grupie, co dało mu 25. miejsce w końcowej klasyfikacji. Królem strzelców całych rozgrywek został Borys Podolecki.

  "Jesteśmy zadowoleni, że na początku sezonu mogliśmy dać możliwość wszystkim naszym zawodnikom rywalizowania na najwyższym ogólnopolskim poziomie. W ciągu dwóch intensywnych dni każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności na tle takich rywali jak m.in. Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Zagłębie Lubin czy Varsovia. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Tym bardziej cieszy fakt dobrej sportowej dyspozycji obu naszych ekip. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych edycjach" - podsumowuje cały turniej trener zespołu U-13 Tomasz Dziadowiec.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ