Jakub Popielarz ukończył I kurs Dyrektora Akademii

  12.01.2024
  Jakub Popielarz ukończył I kurs Dyrektora Akademii

  Naszej Akademii przyświeca idea ciągłego rozwoju. Dlatego tym bardziej miło nam poinformować, że Jakub Popielarz – dyrektor Akademii Cracovii – z powodzeniem ukończył I kurs Dyrektora Akademii organizowany przez Szkołę Trenerów PZPN!

  Kurs dyrektora akademii to kolejny ze specjalistycznych kursów organizowanych przez Szkołę Trenerów PZPN. W jego pierwszej edycji wzięło udział 26 osób. W tym prestiżowym gronie znalazł się również dyrektor Akademii Cracovii, Jakub Popielarz. – Kurs trwał ponad pół roku. Rozpoczął się w maju 2023 roku, a zakończył egzaminem na początku stycznia 2024 roku – rozpoczyna Popielarz.

  W tym czasie uczestnicy kursu zdobywali wiedzę od najlepszych fachowców zarówno z kraju, jak i zagranicy. Wykładowcami byli bowiem przedstawiciele akademii takich klubów jak: Bayer 04 Leverkusen, Southampton FC, MSK Zilina, FC Brugge, LASK Linz, czy Sporting Braga. Co więcej, w ramach kursu Jakub Popielarz odwiedził również słynące ze znakomitego szkolenia holenderskie akademie PSV Eindhoven oraz Feyenoordu Rotterdam.

  To jednak nie koniec, ponieważ i nasza Akademia czynnie włączyła się w to prestiżowe przedsięwzięcie. - Gościliśmy uczestników kursu w naszym nowoczesnym ośrodku Cracovia Trening Center, podczas którego gościem specjalnym był Jaroslaw Bacik z topowej, słowackiej Akademii MSK Žilina – kontynuuje Jakub Popielarz.

  Merytorycznie kurs skupiał się na najważniejszych segmentach funkcjonowania akademii piłkarskiej. Były to: sportowe, organizacyjne, komunikacyjne, prawne oraz finansowe. Wszystko zostało zwieńczone egzaminem, który odbył się na początku stycznia 2024 roku. Jakub Popielarz przed komisją złożoną z: Wojciecha Cygana (V-ice Prezes PZPN ds. Polski profesjonalnej), Macieja Mateńki (V-ice Prezes PZPN ds. Szkolenia), Marcina Dorny (Dyrektor Sportowy PZPN) oraz Piotra Grzelaka (Zastępca Dyrektora Szkoły Trenerów PZPN) referował pracę pod tytułem "Budowanie Wizerunku Akademii Piłkarskiej i Rola Dyrektora". Praca Jakuba Popielarza została przyjęta bardzo pozytywnie, co poskutkowało zaliczeniem egzaminu i pozytywnym zakończeniem I Kursu Dyrektora Akademii.

  - Możliwość udziału w tak elitarnym kursie to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi nam Jakub Popielarz. - Cieszy mnie, że jako reprezentant Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce i dyrektor Akademii Cracovii mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu wraz ze specjalistami z tego obszaru z topowych Akademii w kraju. Podczas wielomiesięcznego szkolenia Popielarz zdobył kolejne kompetencje, które będzie chciał wykorzystać do skutecznej pracy na rzecz Akademii Cracovii. – Chcę wykorzystać zdobytą na kursie wiedzę do dalszego rozwoju Akademii, w rozwoju zawodników, ale również trenerów – nadmienia i dodaje - Dzięki nawiązaniu relacji z przedstawicielami Europejskich Akademii będziemy w stanie brać udział w licznych stażach trenerskich, a także meczach szkoleniowych z tymi klubami, co pozwoli na podniesienie poziomu szkoleniowego i lepszy rozwój. 

  Organizatorem kursu był Polski Związek Piłki Nożnej i Szkoła Trenerów PZPN. – Wielkie podziękowanie dla organizatorów i pomysłodawców. Kurs był zorganizowany na najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym, a możliwość wysłuchania wykładów, a następnie rozmowy z takimi fachowcami jak Sławomir Czarniecki (dyrektor Akademii Bayeru Leverkusen), Ralf Muhr (dyrektor Akademii Lask Linz), czy Jorge Alves (dyrektor Akademii Sportingu Braga) to ogromna wartość dodana. Teraz moim celem jest, aby tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać na rzecz rozwoju Akademii Cracovii – kończy Jakub Popielarz.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ