Filip Rózga z powołaniem na mistrzostwa świata U-17!

    26.10.2023
    Filip Rózga z powołaniem na mistrzostwa świata U-17!

    Filip Rózga znalazł się w gronie zawodników powołanych przez selekcjonera Marcina Włodarskiego na nadchodzące mistrzostwa świata U-17, które w dniach 10 listopada - 2 grudnia odbędą się w Indonezji. Polska zagra na nich z Japonią, Senegalem i Argentyną.

    "Bulti" od dłuższego czasu znajdował się w szerokim kręgu kadry trenera Włodarskiego, gdzie rywalizacja jest bardzo duża. Z tego powodu zabrakło go na niedawnych mistrzostwach Europy, ale formą z ostatnich tygodni zapracował na znalezienie się w drużynie na mundial. Wprost mówił o tym zresztą sam selekcjoner, podsumowując październikowe zgrupowanie.

    Niektórzy zaskoczyli bardzo pozytywnie, na przykład Filip Rózga, o którym wiedzieliśmy, że ma duży potencjał, ale w takiej formie jeszcze nie był. Oby utrzymał ją jak najdłużej. Zwykle gra na lewym wahadle, jednak tym razem zarówno ze Szwecją, jak i z Czechami zagrał na prawej stronie. Mówił nam, że tu też dobrze się czuje, a drużynie daje to inne możliwości, dzięki częstszemu łamaniu akcji do środka. Odwróconego skrzydłowego czy wahadłowego zawsze ciągnie w ten sektor boiska. Zresztą to po takiej akcji Filip wywalczył we wtorek jeden z rzutów karnych, a kilka minut później omal sam nie zdobył bramki - tłumaczył Włodarski w rozmowie z portalem "Łączy nas piłka".

    Polacy w Indonezji zagrają z Japonią (11 listopada), Senegalem (14 listopada) i Argentyną (17 listopada), a wszystkie spotkania rozpoczną się o 10:00 polskiego czasu. 

    Pełna kadra reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwa świata w Indonezji:

    Bramkarze:
    • Robin Lisewski (Borussia Dortmund)
    • Michał Matys (Zagłębie Lubin)
    • Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok)

    Obrońcy:
    • Michał Gurgul (Lech Poznań)
    • Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz)
    • Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków)
    • Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin)
    • Dominik Szala (Górnik Zabrze)

    Pomocnicy:
    • Karol Borys (Śląsk Wrocław)
    • Igor Brzyski (Lech Poznań)
    • Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze)
    • Jan Łabędzki (ŁKS Łódź)
    • Szymon Łyczko (Stal Rzeszów)
    • Marcel Reguła (Zagłębie Lubin)
    • Filip Rózga (Cracovia)
    • Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki)
    • Filip Wolski (Lech Poznań)

    Napastnicy:
    • Mike Huras (VfB Stuttgart)
    • Daniel Mikołajewski (Parma Calcio)
    • Mateusz Skoczylas (AC Milan)
    • Oskar Tomczyk (Lech Poznań)

    "Bulti", gratulujemy i jesteśmy dumni!