Grupy młodzieżowe: Andrzej Paszkiewicz nowym szkoleniowcem juniorów starszych

  14.05.2020
  Grupy młodzieżowe: Andrzej Paszkiewicz nowym szkoleniowcem juniorów starszych
  Oficjalne zakończenie sezonu 2019/20 w Centralnej Lidze Juniorów to jednocześnie początek przygotowań do kolejnych zmagań. Rozpoczynamy je już dzisiaj. W rozgrywkach 2020/21 zespół juniorów starszych Cracovii poprowadzi trener Andrzej Paszkiewicz.

  Jednocześnie nowym szkoleniowcem juniorów młodszych zostaje Jakub Dziółka, dotychczasowy trener starszej grupy. Zmiana ma na celu zachowanie ciągłości szkoleniowej w grupach młodzieżowych i dyktowana jest przejściem dotychczasowego zespołu U-17 do wyższej grupy wiekowej.

  - System płynnego przechodzenia trenerów wraz ze swoimi rocznikami ma stać się docelowym w szerszej perspektywie czasu. - komentuje trener I zespołu Pasów i wiceprezes Klubu ds. sportowych, Michał Probierz. - Zależy nam na dobrych wynikach naszych grup młodzieżowych, a jednocześnie chcemy jak najlepiej szkolić młodych zawodników. Stabilizacja na pozycji trenera zapewniać będzie przyszłym pokoleniom naszych graczy bezpieczną zmianę podczas "awansów" na kolejne szczeble rozgrywek.

  W przerwanych przez pandemię koronawirusa zmaganiach Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespół pod wodzą trenera Paszkiewicza nie przegrał ani jednego meczu. W trakcie czternastu spotkań, rozegranych jesienią, odniósł 12 zwycięstw i dwukrotnie dzielił się punktami, z jedenastoma punktami przewagi zostając mistrzem rundy w grupie D. Podczas rundy wiosennej Pasy zdążyły rozegrać jedno spotkanie, w którym pokonały rówieśników z Kielc 3:1.

  Życzymy powodzenia obydwu szkoleniowcom w nowym sezonie!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ