Juniorzy młodsi z czwartym miejscem w memoriale Walthera Bensemanna

01.08.2022

Juniorzy młodsi pokazali się z dobrej strony na prestiżowym turnieju poświęconym pamięci Walthera Bensemanna. Drużyna trenera Rolanda Thomasa, wspomaganego przez trenera Artura Tylkę, zakończyła swoje zmagania w Norymberdze tuż za podium, zajmując czwarte miejsce.

W turnieju poświęconym pamięci Walthera Bensemanna wzięło udział 8 drużyn. Obok Cracovii, zaproszenia na zmagania do Norymbergi otrzymali Chelsea FC, Bologna FC, Maccabi Tel Aviv, Bayern Monachium, FC Nurnberg, Karlsruher SC oraz Eintracht Frankfurt. Trzydniowa rywalizacja była dla juniorów młodszych świetną okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 oraz zmierzenia się z zespołami z europejskiej czołówki. Turniejowe spotkania były rozgrywane w formacie 2 x 25 minut.

W pierwszej fazie rywalizacji piłkarze Cracovii U-17 zmierzyli się z drużyną włoskiej Bologni FC oraz dwoma ekipami z kraju naszych zachodnich sąsiadów - Karsluherem SC oraz Eintrachtem Frankfurt. Bilans 1 zwycięstwa (z Eintrachtem), 1 remisu (z Karsruherem) oraz 1 porażki (z Bologną) pozwolił ekipie Cracovii na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do półfinału. W nim juniorzy młodsi ulegli późniejszym triumfatorom rozgrywek - londyńskiej Chelsea FC. W meczu o trzecie miejsce minimalnie lepsze od naszych zawodników okazało się Maccabi Tel Aviv, które szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliło dopiero w ostatniej minucie meczu, wygrywając 1:0.

Cały zespół Cracovii do lat 17 pokazał się na tle silnych rywali z bardzo dobrej strony. Postawa podopiecznych trenera Rolanda Thomasa została doceniona również przez organizatorów rozgrywek, którzy postanowili wyróżnić nagrodą dla najlepszego bramkarza golkipera Pasów - Michała Malinowskiego.