Juniorzy starsi wracają do gry. Dobrze wykorzystany czas

  13.09.2023
  Juniorzy starsi wracają do gry. Dobrze wykorzystany czas

  Po blisko dwutygodniowej pauzie do rozgrywek CLJ wracają juniorzy starsi. Zespół Wojciecha Ankowskiego aktywnie wyorzystał ten czas, grając dwa mecze sparingowe, niektórzy zawodnicy mieli też okazję sprawdzić się w sparingu pierwszego zespołu Pasów.

  Pauza spowodowana była przełożeniem meczu z Polonią Warszawa w związku z powołaniami do młodzieżowych reprezentacji. Czas ten został jednak spożytkowany bardzo aktywnie, bo zespół U-19 zagrał dwa wartościowe sparingi. Najpierw zmierzył się z uczestnikiem Ligi Młodzieżowej (w praktyce juniorska Liga Mistrzów) Ruchem Lwów (0:3), a w minioną sobotę udał się do Kalwarii Zebrzydowskiej, by zagrać z pierwszym zespołem Kalwarianki, występującym na co dzień w rozgrywkach małopolskiej grupy IV ligi. W starciu z seniorami zawodnicy trenera Ankowskiego zaprezentowali się bardzo przekonująco, wygrywając aż 5:1. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Kacper Dąbrowski.

  Szczególnie mecz z zespołem z Lwowa miał dla szkoleniowca młodych Pasów dużą wartość i być może jest początkiem szerszej współpracy. "Mieliśmy sporo dobrych fragmentów, zwłaszcza w budowie, ale nie ustrzegliśmy się kilku błędów, przede wszystkim tych po których wpadły bramki. Reasumując - niezwykle pożyteczny sparing od strony sportowej, a dodatkowo liczę także na nawiązanie mocnej współpracy z najlepszą ukraińską akademią, jednocześnie życząc sukcesów w Młodzieżowej Lidze Mistrzów" - komentował ten sparing Ankowski.  Przełożenie meczu z Polonią Warszawa sprawiło, że w najbliższy piątek juniorzy starsi zagrają trzeci z rzędu mecz wyjazdowy. Po podróżach do Warty i Lecha, tym razem udadzą się do Gdyni, gdzie poszukają drugiego zwycięstwa w sezonie. Arka z kolei bardzo poprawnie rozpoczęła sezon, po 5. kolejkach zajmując 5. miejsce w tabeli, a w meczu z Cracovią z pewnością będą chcieli również się odbić po bolesnej porażce 0:5 z Lechem Poznań w minionej kolejce.

  Jest też dobra informacja dla wszystkich stęsknionych za meczami juniorów starszych w Cracovia Training Center w Rącznej, bo w przyszłym tygodniu będzie okazja obejrzeć aż dwa domowe spotkania. Najpierw w środę 20 września Pasy odrobią zaległości z Polonią, a trzy dni później zagrają z Zagłębiem Lubin.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ