Marcin Dudziński trenerem Cracovii U-16!

  • Wywiady
17.07.2020
Marcin Dudziński trenerem Cracovii U-16!

Po latach do Pasów powraca były napastnik naszego Klubu, Marcin Dudziński! Od nadchodzącego sezonu ujrzymy go w roli szkoleniowca jednej z pasiastych grup młodzieżowych - wraz z asystentem, Karolem Karpierzem poprowadzi zespół Cracovii do lat szesnastu.


Urodzony w Miechowie trener reprezentował biało-czerwone barwy na przestrzeni lat 2002-05, występując w zespole Pasów na każdym z trzech szczebli rozgrywkowych. Koszulkę Cracovii dumnie nosił również w Ekstraklasie podczas rozgrywek 2004/05.

Już pod koniec swojej kariery piłkarskiej Trener Dudziński rozpoczął pracę również na niwie szkoleniowej, zostając grającym trenerem zespołu z rodzinnego miasta - Pogoni Miechów. Przez kolejne lata w tej samej roli występował również w Sparcie Kazimierza Wielka.

W ostatnim czasie ma za sobą trzyletnią pracę w niedawnym rywalu rezerw Pasów na szczeblu IV ligi - Słomniczance Słomniki. Pod jego wodzą zespół ze Słomnik zagościł w tych rozgrywkach po raz pierwszy w historii, awansując z szóstego poziomu ligowego. Słomniczanka pod wodzą Trenera Dudzińskiego debiutancki sezon czwartoligowy zakńczyła na wysokiej, czwartej pozycji, zaś w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach 2019/20 zajęła siódmą pozycję.

Poza pracą trenerską, Marcin Dudziński w minionych latach współtworzył również Akademię Piłkarską w Gołczy.

Po podpisaniu umowy zadaliśmy nowemu szkoleniowcowi Cracovii U-16 kilka pytań.

Powrót do Cracovii po piętnastu latach już jako trener - skąd taka decyzja?

Przede wszystkim chciałbym podziękować Zarządowi Cracovii za zaufanie i propozycję. Trochę czasu faktycznie minęło, ale na meczach przy J. Kałuży bywałem regularnie, a będąc trenerem AP Gołcza starałem się zabierać młodych zawodników. Ostatnio prowadziłem IV ligowy zespół Słomniczanki Słomniki - po otrzymaniu propozycji z Pasów zrezygnowałem z pracy z seniorami i przyjąłem ofertę. Cracovii ciężko byłoby odmówić.

Jakie są cele na najbliższy sezon?

Wspólnie z moim asystentem Karolem Karpierzem chcemy przede wszystkim poznać zespół, następnie wprowadzić takie rozwiązania taktyczne i doskonalić organizację gry, żeby sprawić iż zawodnicy w kolejnym sezonie będą spełniać kryteria gry w CLJ, a w dalszej perspektywie "zapukają" do kadry I zespołu Cracovii.

Najważniejsze zadanie w pracy z młodzieżą to analiza potencjału zawodników?

W pracy z młodzieżą analiza potencjału zawodników jest ważna, ale najistotniejsze jest to żeby każdy z zawodników podnosił swoje indywidualne umiejętności, rozwijał swój potencjał nie tylko piłkarski, ale również intelektualny, co przełoży się na podniesienie poziomu sportowego całej drużyny.


Trenerze, witamy w domu!

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ